ÖMBF BBO - Partävling med hcp - för alla
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 254,2 | 58,84 | Anita Bergstedt - Roger Hilmersson | Anita Bergstedt Roger Hilmersson | -3,3 | Filbyter Bridge | Filbyter Bridge |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som N-S, mot Ragnar Jansson - Sture Mattsson | Rond 1, som N-S, mot Ragnar Jansson - Sture Mattsson |
1 | 2♥ | N | = | ♦E | 110 | 14 | 78 | 78 | ♠6♥Dkn753♦732♣9654 | ♠EK1095♥EK6♦105♣Kkn8 | ♠6♥Dkn753♦732♣9654 | 14 | 77,78 | 14 |
Rond 2, som N-S, mot Ragnar Jansson - Sture Mattsson | Rond 2, som N-S, mot Ragnar Jansson - Sture Mattsson |
2 | 2NT | N | +2 | ♠4 | 180 | 16 | 89 | 89 | ♠Dkn105♥KD74♦E753♣5 | ♠-♥106♦KD9642♣ED876 | ♠Dkn105♥KD74♦E753♣5 | 30 | 83,33 | 30 |
Rond 3, som N-S, mot Bosse Wisth - Göran Forss | Rond 3, som N-S, mot Bosse Wisth - Göran Forss |
3 | 3NT | Ö | +1 | ♥6 | -630 | 6 | 33 | 33 | ♠D72♥1082♦kn10976♣65 | ♠8543♥D965♦E4♣E98 | ♠D72♥1082♦kn10976♣65 | 36 | 66,67 | 36 |
Rond 4, som N-S, mot Bosse Wisth - Göran Forss | Rond 4, som N-S, mot Bosse Wisth - Göran Forss |
4 | 3NT | V | = | ♦9 | -600 | 14 | 78 | 78 | ♠kn43♥D842♦Dkn92♣103 | ♠10762♥Ekn76♦6♣kn964 | ♠kn43♥D842♦Dkn92♣103 | 50 | 69,44 | 50 |
Rond 5, som N-S, mot Ulla Folkesdotter - Birgitta Wirén | Rond 5, som N-S, mot Ulla Folkesdotter - Birgitta Wirén |
5 | 4♥ | Ö | = | ♦2 | -420 | 3 | 17 | 17 | ♠E84♥E♦D1098753♣kn5 | ♠D7♥D653♦642♣10987 | ♠E84♥E♦D1098753♣kn5 | 53 | 58,89 | 53 |
Rond 6, som N-S, mot Ulla Folkesdotter - Birgitta Wirén | Rond 6, som N-S, mot Ulla Folkesdotter - Birgitta Wirén |
6 | 6♦ | N | = | ♣8 | 920 | 6 | 33 | 33 | ♠KDkn73♥D10932♦54♣6 | ♠E♥EK6♦EKkn962♣ED7 | ♠KDkn73♥D10932♦54♣6 | 59 | 54,63 | 59 |
Rond 7, som N-S, mot Jan Gunnarsson - Per-Åke Lanemo | Rond 7, som N-S, mot Jan Gunnarsson - Per-Åke Lanemo |
7 | 2NT | S | –2 | ♣3 | -200 | 0 | 0 | 0 | ♠K2♥EK10♦10965♣D1096 | ♠D1064♥87♦KD82♣K82 | ♠K2♥EK10♦10965♣D1096 | 59 | 46,83 | 59 |
Rond 8, som N-S, mot Jan Gunnarsson - Per-Åke Lanemo | Rond 8, som N-S, mot Jan Gunnarsson - Per-Åke Lanemo |
8 | 3NT | Ö | –1 | ♦8 | 50 | 18 | 100 | 100 | ♠E976♥kn2♦kn653♣Dkn10 | ♠K83♥10964♦D1084♣97 | ♠E976♥kn2♦kn653♣Dkn10 | 77 | 53,47 | 77 |
Rond 9, som N-S, mot Owe Kågesten - Trisha David | Rond 9, som N-S, mot Owe Kågesten - Trisha David |
9 | 3♠ | Ö | +1 | ♣E | -170 | 9 | 50 | 50 | ♠-♥kn763♦D10743♣10986 | ♠kn72♥K104♦Kkn2♣EKD2 | ♠-♥kn763♦D10743♣10986 | 86 | 53,09 | 86 |
Rond 10, som N-S, mot Owe Kågesten - Trisha David | Rond 10, som N-S, mot Owe Kågesten - Trisha David |
10 | 3NT | S | = | ♣6 | 600 | 13 | 72 | 72 | ♠KD108♥K3♦974♣EK105 | ♠Ekn3♥82♦K853♣Dkn43 | ♠KD108♥K3♦974♣EK105 | 99 | 55,00 | 99 |
Rond 11, som N-S, mot Beryl Johnsson - Karin Hamqvist | Rond 11, som N-S, mot Beryl Johnsson - Karin Hamqvist |
11 | 2♠ | V | –1 | ♣4 | 50 | 11 | 61 | 61 | ♠Dkn94♥876♦762♣D84 | ♠E7♥D4♦Kkn1053♣EK76 | ♠Dkn94♥876♦762♣D84 | 110 | 55,56 | 110 |
Rond 12, som N-S, mot Beryl Johnsson - Karin Hamqvist | Rond 12, som N-S, mot Beryl Johnsson - Karin Hamqvist |
12 | 5♠ | V | –3 | ♥2 | 150 | 18 | 100 | 100 | ♠kn972♥kn72♦432♣1087 | ♠E4♥10854♦kn1098♣E54 | ♠kn972♥kn72♦432♣1087 | 128 | 59,26 | 128 |
Rond 13 | Rond 13 |
13 | Frirond | 10,7 | 60 | 60 | ♠K1086♥E10954♦64♣E10 | ♠D42♥72♦kn72♣98542 | ♠K1086♥E10954♦64♣E10 | 138,7 | 59,27 | 138,7 |
Rond 14 | Rond 14 |
14 | Frirond | 10,7 | 60 | 60 | ♠D2♥E943♦10852♣1042 | ♠K♥-♦D743♣EKkn98763 | ♠D2♥E943♦10852♣1042 | 149,4 | 59,29 | 149,4 |
Rond 15, som N-S, mot Gunilla Hennings - Eva Wilander | Rond 15, som N-S, mot Gunilla Hennings - Eva Wilander |
15 | 4♠ | V | –2 | ♥10 | 100 | 13 | 72 | 72 | ♠kn107♥1097♦32♣E9752 | ♠K6♥Ekn8532♦K5♣kn43 | ♠kn107♥1097♦32♣E9752 | 162,4 | 60,15 | 162,4 |
Rond 16, som N-S, mot Gunilla Hennings - Eva Wilander | Rond 16, som N-S, mot Gunilla Hennings - Eva Wilander |
16 | 4♠ | V | +1 | ♦8 | -650 | 3 | 17 | 17 | ♠Ekn7♥D1094♦83♣Dkn97 | ♠65♥Ekn8532♦kn92♣83 | ♠Ekn7♥D1094♦83♣Dkn97 | 165,4 | 57,43 | 165,4 |
Rond 17, som N-S, mot Anna-Karin Persson - Eva Klingspor | Rond 17, som N-S, mot Anna-Karin Persson - Eva Klingspor |
17 | 3♥ | S | +1 | ♣E | 170 | 10 | 56 | 56 | ♠942♥E102♦98♣106432 | ♠ED6♥KD9876♦D762♣- | ♠942♥E102♦98♣106432 | 175,4 | 57,32 | 175,4 |
Rond 18, som N-S, mot Anna-Karin Persson - Eva Klingspor | Rond 18, som N-S, mot Anna-Karin Persson - Eva Klingspor |
18 | 4♥ | Ö | = | ♦4 | -420 | 8 | 44 | 44 | ♠1093♥K1087♦D92♣D53 | ♠K8764♥3♦kn54♣10842 | ♠1093♥K1087♦D92♣D53 | 183,4 | 56,60 | 183,4 |
Rond 19, som N-S, mot Magnus Revland - Agneta Östlund | Rond 19, som N-S, mot Magnus Revland - Agneta Östlund |
19 | 3NT | S | +3 | ♥9 | 490 | 12 | 67 | 67 | ♠D6♥-♦EKkn103♣Dkn10542 | ♠E3♥ED8♦D98752♣K6 | ♠D6♥-♦EKkn103♣Dkn10542 | 195,4 | 57,13 | 195,4 |
Rond 20, som N-S, mot Magnus Revland - Agneta Östlund | Rond 20, som N-S, mot Magnus Revland - Agneta Östlund |
20 | 1NT | S | –1 | ♦9 | -100 | 11 | 61 | 61 | ♠kn104♥kn7♦654♣kn10853 | ♠EK95♥E985♦K2♣D74 | ♠kn104♥kn7♦654♣kn10853 | 206,4 | 57,33 | 206,4 |
Rond 21, som N-S, mot Solweig Pettersson - Annika Reuter | Rond 21, som N-S, mot Solweig Pettersson - Annika Reuter |
21 | 2♠ | Ö | = | ♦7 | -110 | 12 | 67 | 67 | ♠D10♥K84♦K1043♣6432 | ♠E53♥D932♦kn97♣K108 | ♠D10♥K84♦K1043♣6432 | 218,4 | 57,78 | 218,4 |
Rond 22, som N-S, mot Solweig Pettersson - Annika Reuter | Rond 22, som N-S, mot Solweig Pettersson - Annika Reuter |
22 | 3NT | S | +3 | ♠4 | 490 | 16 | 89 | 89 | ♠63♥KD984♦KD52♣K7 | ♠Kkn108♥E♦107♣EDkn843 | ♠63♥KD984♦KD52♣K7 | 234,4 | 59,19 | 234,4 |
Rond 23, som N-S, mot Ingrid Karlsson - Margareta Ström | Rond 23, som N-S, mot Ingrid Karlsson - Margareta Ström |
23 | 3NT | V | = | ♠6 | -600 | 13 | 72 | 72 | ♠kn76♥kn8743♦10654♣3 | ♠K105♥D6♦82♣K98542 | ♠kn76♥kn8743♦10654♣3 | 247,4 | 59,76 | 247,4 |
Rond 24, som N-S, mot Ingrid Karlsson - Margareta Ström | Rond 24, som N-S, mot Ingrid Karlsson - Margareta Ström |
24 | 3♥ | Ö | = | ♦7 | -140 | 10 | 56 | 56 | ♠-♥D♦Ekn106432♣Dkn973 | ♠kn1043♥1087♦7♣EK842 | ♠-♥D♦Ekn106432♣Dkn973 | 257,4 | 59,58 | 257,4 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior