Partävling med hcp
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
25 | 462,8 | 48,20 | Hans Nyström - Eva Antonsson | Hans Nyström Eva Antonsson | 81,8 | Stigtomta BK | Stigtomta BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som Ö-V, mot Kent Lundström - Gunnar Schäfer | Rond 1, som Ö-V, mot Kent Lundström - Gunnar Schäfer |
1 | 1NT | N | –1 | ♥5 | -50 | 23 | 58 | 58 | ♠10852♥85♦Kkn1084♣62 | ♠ED6♥EK1043♦6♣K984 | ♠10852♥85♦Kkn1084♣62 | 23 | 57,50 | 23 |
Rond 2, som Ö-V, mot Kent Lundström - Gunnar Schäfer | Rond 2, som Ö-V, mot Kent Lundström - Gunnar Schäfer |
2 | 5♠x | V | –1 | ♦K | 100 | 29 | 73 | 73 | ♠876542♥E653♦105♣D | ♠EKkn1093♥94♦9♣6543 | ♠876542♥E653♦105♣D | 52 | 65,00 | 52 |
Rond 3, som Ö-V, mot Örjan Randhede - Mats Andersson | Rond 3, som Ö-V, mot Örjan Randhede - Mats Andersson |
3 | 5♠ | V | +1 | ♦E | -680 | 6 | 15 | 15 | ♠E1043♥Ekn♦D7♣Ekn1087 | ♠KDkn8752♥98♦K3♣K9 | ♠E1043♥Ekn♦D7♣Ekn1087 | 58 | 48,33 | 58 |
Rond 4, som Ö-V, mot Örjan Randhede - Mats Andersson | Rond 4, som Ö-V, mot Örjan Randhede - Mats Andersson |
4 | 1NT | V | +1 | ♥2 | -120 | 25 | 63 | 63 | ♠D83♥D95♦K64♣10652 | ♠K92♥kn73♦E73♣EKD8 | ♠D83♥D95♦K64♣10652 | 83 | 51,88 | 83 |
Rond 5, som Ö-V, mot Inger Öhman - Rolf Öhman | Rond 5, som Ö-V, mot Inger Öhman - Rolf Öhman |
5 | 4♠ | S | +1 | ♣5 | 650 | 28 | 70 | 70 | ♠732♥K1083♦K873♣83 | ♠D4♥97642♦Ekn62♣52 | ♠732♥K1083♦K873♣83 | 111 | 55,50 | 111 |
Rond 6, som Ö-V, mot Inger Öhman - Rolf Öhman | Rond 6, som Ö-V, mot Inger Öhman - Rolf Öhman |
6 | 4♠ | Ö | +2 | ♥D | -680 | 13 | 33 | 33 | ♠ED10432♥EK♦52♣E107 | ♠K985♥853♦EDkn107♣8 | ♠ED10432♥EK♦52♣E107 | 124 | 51,67 | 124 |
Rond 7, som Ö-V, mot Sven Andersson - Annika Reuter | Rond 7, som Ö-V, mot Sven Andersson - Annika Reuter |
7 | 4♥ | S | +1 | ♠8 | 650 | 5 | 13 | 13 | ♠9743♥84♦7♣E98732 | ♠ED82♥K93♦9863♣54 | ♠9743♥84♦7♣E98732 | 129 | 46,07 | 129 |
Rond 8, som Ö-V, mot Sven Andersson - Annika Reuter | Rond 8, som Ö-V, mot Sven Andersson - Annika Reuter |
8 | 2NT | V | +1 | ♥9 | -150 | 18 | 45 | 45 | ♠E10832♥kn8♦K10743♣5 | ♠kn74♥D54♦E2♣EKDkn3 | ♠E10832♥kn8♦K10743♣5 | 147 | 45,94 | 147 |
Rond 9, som Ö-V, mot Iréne Lindh - Ingebrit Lood | Rond 9, som Ö-V, mot Iréne Lindh - Ingebrit Lood |
9 | 4♣ | V | +1 | ♦E | -150 | 32 | 80 | 80 | ♠ED2♥EK2♦983♣KD95 | ♠kn94♥D954♦4♣E7432 | ♠ED2♥EK2♦983♣KD95 | 179 | 49,72 | 179 |
Rond 10, som Ö-V, mot Iréne Lindh - Ingebrit Lood | Rond 10, som Ö-V, mot Iréne Lindh - Ingebrit Lood |
10 | 3NT | N | +1 | ♥7 | 630 | 32 | 80 | 80 | ♠1095♥1087♦K109♣10652 | ♠kn♥K6542♦Ekn762♣97 | ♠1095♥1087♦K109♣10652 | 211 | 52,75 | 211 |
Rond 11, som Ö-V, mot Lars Lundqvist - Lena Lundqvist | Rond 11, som Ö-V, mot Lars Lundqvist - Lena Lundqvist |
11 | 5♦ | Ö | –2 | ♣5 | 100 | 3 | 8 | 8 | ♠E96♥Kkn8♦Dkn8632♣9 | ♠Kkn43♥E9753♦E9♣42 | ♠E96♥Kkn8♦Dkn8632♣9 | 214 | 48,64 | 214 |
Rond 12, som Ö-V, mot Lars Lundqvist - Lena Lundqvist | Rond 12, som Ö-V, mot Lars Lundqvist - Lena Lundqvist |
12 | 4♥ | N | = | ♣2 | 620 | 13 | 33 | 33 | ♠532♥KD9♦K1064♣D62 | ♠kn4♥3♦E953♣K108743 | ♠532♥KD9♦K1064♣D62 | 227 | 47,29 | 227 |
Rond 13, som Ö-V, mot Tibor Nagy - Sonia Buck | Rond 13, som Ö-V, mot Tibor Nagy - Sonia Buck |
13 | 3♦ | V | = | ♠E | -110 | 19 | 48 | 48 | ♠D9874♥K64♦932♣kn4 | ♠3♥E93♦EKDkn84♣987 | ♠D9874♥K64♦932♣kn4 | 246 | 47,31 | 246 |
Rond 14, som Ö-V, mot Tibor Nagy - Sonia Buck | Rond 14, som Ö-V, mot Tibor Nagy - Sonia Buck |
14 | 1NT | V | = | ♦kn | -90 | 6 | 15 | 15 | ♠E1075♥754♦D7♣kn972 | ♠kn964♥EDkn3♦EK6♣K8 | ♠E1075♥754♦D7♣kn972 | 252 | 45,00 | 252 |
Rond 15, som Ö-V, mot Olov Andersson - Ragnar Ouchterlony | Rond 15, som Ö-V, mot Olov Andersson - Ragnar Ouchterlony |
15 | 1NT | N | +3 | ♣5 | 180 | 6 | 15 | 15 | ♠K964♥872♦K5♣E765 | ♠1053♥KD943♦E87♣83 | ♠K964♥872♦K5♣E765 | 258 | 43,00 | 258 |
Rond 16, som Ö-V, mot Olov Andersson - Ragnar Ouchterlony | Rond 16, som Ö-V, mot Olov Andersson - Ragnar Ouchterlony |
16 | 5♦ | N | = | ♠D | 400 | 10 | 25 | 25 | ♠Dkn1062♥K876♦93♣52 | ♠K8754♥kn1093♦K5♣E4 | ♠Dkn1062♥K876♦93♣52 | 268 | 41,88 | 268 |
Rond 17, som Ö-V, mot Bengt Nilsson - Helena Gustavsdotter | Rond 17, som Ö-V, mot Bengt Nilsson - Helena Gustavsdotter |
17 | 3♠ | N | –2 | ♥2 | -100 | 20 | 50 | 50 | ♠97♥Dkn9652♦Kkn63♣8 | ♠Kkn105♥K73♦8♣D10965 | ♠97♥Dkn9652♦Kkn63♣8 | 288 | 42,35 | 288 |
Rond 18, som Ö-V, mot Bengt Nilsson - Helena Gustavsdotter | Rond 18, som Ö-V, mot Bengt Nilsson - Helena Gustavsdotter |
18 | 4♥ | V | = | ♦6 | -420 | 35 | 88 | 88 | ♠Ekn1096♥1092♦kn10♣D75 | ♠K5♥ED765♦E54♣K32 | ♠Ekn1096♥1092♦kn10♣D75 | 323 | 44,86 | 323 |
Rond 19, som Ö-V, mot Olle Karlsson - Sture Mattsson | Rond 19, som Ö-V, mot Olle Karlsson - Sture Mattsson |
19 | 3♣ | Ö | –1 | ♠kn | 100 | 17 | 43 | 43 | ♠K4♥7♦KD1083♣ED653 | ♠1073♥Dkn964♦E74♣kn9 | ♠K4♥7♦KD1083♣ED653 | 340 | 44,74 | 340 |
Rond 20, som Ö-V, mot Olle Karlsson - Sture Mattsson | Rond 20, som Ö-V, mot Olle Karlsson - Sture Mattsson |
20 | 2♥ | Ö | +1 | ♠6 | -140 | 5 | 13 | 13 | ♠KD104♥EDkn1087♦-♣D63 | ♠752♥96♦K9♣EK9752 | ♠KD104♥EDkn1087♦-♣D63 | 345 | 43,12 | 345 |
Rond 21, som Ö-V, mot Roger Hilmersson - Anita Bergstedt | Rond 21, som Ö-V, mot Roger Hilmersson - Anita Bergstedt |
21 | 3NT | V | –1 | ♠8 | 50 | 5 | 13 | 13 | ♠K105♥kn975♦975♣E98 | ♠ED72♥KD4♦K86♣K103 | ♠K105♥kn975♦975♣E98 | 350 | 41,67 | 350 |
Rond 22, som Ö-V, mot Roger Hilmersson - Anita Bergstedt | Rond 22, som Ö-V, mot Roger Hilmersson - Anita Bergstedt |
22 | 4♣ | Ö | –2 | ♥6 | 200 | 23 | 58 | 58 | ♠8♥kn7♦E1095♣EKD952 | ♠K6542♥1092♦kn643♣4 | ♠8♥kn7♦E1095♣EKD952 | 373 | 42,39 | 373 |
Rond 23, som Ö-V, mot Gösta Olavi - Lars Edbladh | Rond 23, som Ö-V, mot Gösta Olavi - Lars Edbladh |
23 | 2♥ | N | +1 | ♣9 | 140 | 3 | 8 | 8 | ♠K87♥D106♦Dkn9♣K1092 | ♠1052♥73♦K53♣E7653 | ♠K87♥D106♦Dkn9♣K1092 | 376 | 40,87 | 376 |
Rond 24, som Ö-V, mot Gösta Olavi - Lars Edbladh | Rond 24, som Ö-V, mot Gösta Olavi - Lars Edbladh |
24 | 4♦x | Ö | –3 | ♠D | 500 | 5 | 13 | 13 | ♠1052♥105♦EKD10976♣3 | ♠kn64♥E8643♦-♣KD652 | ♠1052♥105♦EKD10976♣3 | 381 | 39,69 | 381 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior