Länsnygammalt deltävling 4
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
38 | 472,7 | 47,27 | Asta Odinge - Einar Jönsson | Asta Odinge Einar Jönsson | -57,3 | BK Falkenberg | BK Falkenberg |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 8, som N-S, mot Ingela Johansson - Karl-Bertil Bengtsson | Rond 8, som N-S, mot Ingela Johansson - Karl-Bertil Bengtsson |
1 | 4♠x | N | –1 | ♦E | -100 | 45 | 90 | 90 | ♠K10854♥98♦K8♣E943 | ♠kn9732♥D10743♦5♣75 | ♠K10854♥98♦K8♣E943 | 45 | 90,00 | 45 |
2 | 4♥ | Ö | –2 | ♣K | 100 | 38 | 76 | 76 | ♠kn1074♥Kkn108♦K83♣42 | ♠D2♥5♦kn1065♣KDkn865 | ♠kn1074♥Kkn108♦K83♣42 | 83 | 83,00 | 83 |
Rond 7, som Ö-V, mot Gert-Arne Johansson - Sune Nilsson | Rond 7, som Ö-V, mot Gert-Arne Johansson - Sune Nilsson |
3 | 3♣ | V | +1 | ♦9 | -130 | 12 | 24 | 24 | ♠EKkn95♥kn96542♦-♣72 | ♠62♥EK8♦K10♣EDkn986 | ♠EKkn95♥kn96542♦-♣72 | 95 | 63,33 | 95 |
4 | 6♦ | Ö | +1 | ♠E | -1390 | 42 | 84 | 84 | ♠-♥EK♦E10974♣EK10976 | ♠Dkn54♥2♦KD86♣Dkn32 | ♠-♥EK♦E10974♣EK10976 | 137 | 68,50 | 137 |
Rond 3 | Rond 3 |
5 | Frirond | 26,5 | 53 | 53 | ♠KD974♥10752♦642♣3 | ♠kn8♥D6♦EK8♣Kkn9652 | ♠KD974♥10752♦642♣3 | 163,5 | 65,40 | 163,5 |
Rond 3 | Rond 3 |
6 | Frirond | 26,5 | 53 | 53 | ♠43♥kn862♦Ekn2♣6542 | ♠Kkn107♥EK9♦1093♣K108 | ♠43♥kn862♦Ekn2♣6542 | 190 | 63,33 | 190 |
Rond 2, som Ö-V, mot Karin Janson - Tommy Svensson | Rond 2, som Ö-V, mot Karin Janson - Tommy Svensson |
7 | 3♣ | Ö | –5 | ♠3 | 500 | 12 | 24 | 24 | ♠954♥EDkn♦KD1087♣K2 | ♠kn10862♥109872♦-♣1075 | ♠954♥EDkn♦KD1087♣K2 | 202 | 57,71 | 202 |
8 | 4♠ | V | –2 | ♥E | 100 | 10 | 20 | 20 | ♠D4♥964♦KD7♣KDkn94 | ♠EKkn93♥kn873♦32♣73 | ♠D4♥964♦KD7♣KDkn94 | 212 | 53,00 | 212 |
Rond 10, som N-S, mot Olle Johansson - Margareta Karlsson | Rond 10, som N-S, mot Olle Johansson - Margareta Karlsson |
9 | 2♠ | N | +1 | ♦K | 140 | 36 | 72 | 72 | ♠D742♥K4♦D95♣E432 | ♠EK96♥kn3♦107♣Dkn1096 | ♠D742♥K4♦D95♣E432 | 248 | 55,11 | 248 |
10 | 3NT | Ö | +1 | ♠4 | -630 | 23 | 46 | 46 | ♠10962♥73♦10976♣kn86 | ♠D54♥Ekn8♦832♣E432 | ♠10962♥73♦10976♣kn86 | 271 | 54,20 | 271 |
Rond 9, som Ö-V, mot Sven Bilén - Lennart Nilsson | Rond 9, som Ö-V, mot Sven Bilén - Lennart Nilsson |
11 | 4♥ | V | +1 | ♦5 | -450 | 41 | 82 | 82 | ♠E743♥109872♦963♣6 | ♠KD52♥Ekn43♦Kkn8♣Ekn | ♠E743♥109872♦963♣6 | 312 | 56,73 | 312 |
12 | 2♠ | V | = | ♥E | -110 | 29 | 58 | 58 | ♠K54♥742♦52♣K8742 | ♠ED982♥Kkn3♦D876♣D | ♠K54♥742♦52♣K8742 | 341 | 56,83 | 341 |
Rond 6, som Ö-V, mot Åsa Caviezel - Kenneth Johansson | Rond 6, som Ö-V, mot Åsa Caviezel - Kenneth Johansson |
13 | 3NT | S | +1 | ♣D | 630 | 23 | 46 | 46 | ♠K943♥kn972♦kn62♣53 | ♠1072♥K3♦73♣Dkn10976 | ♠K943♥kn972♦kn62♣53 | 364 | 56,00 | 364 |
14 | 4♠ | V | = | ♣E | -420 | 30 | 60 | 60 | ♠63♥3♦ED965♣KD1065 | ♠EK9754♥ED4♦kn3♣98 | ♠63♥3♦ED965♣KD1065 | 394 | 56,29 | 394 |
Rond 1, som N-S, mot Stig-Olof Johansson - Bengt Andersson | Rond 1, som N-S, mot Stig-Olof Johansson - Bengt Andersson |
15 | 2♠ | N | +3 | ♥7 | 200 | 9 | 18 | 18 | ♠EKD96♥92♦KD83♣K10 | ♠kn3♥ED865♦kn542♣E8 | ♠EKD96♥92♦KD83♣K10 | 403 | 53,73 | 403 |
16 | 3♠x | V | = | ♥7 | -730 | 2 | 4 | 4 | ♠73♥D87♦Dkn98♣6542 | ♠K852♥EKkn932♦106♣D | ♠73♥D87♦Dkn98♣6542 | 405 | 50,62 | 405 |
Rond 5, som Ö-V, mot Gunilla Jonsson - Lennart Jonsson | Rond 5, som Ö-V, mot Gunilla Jonsson - Lennart Jonsson |
17 | 4♠ | S | = | ♥2 | 420 | 14 | 28 | 28 | ♠D♥KD963♦84♣Ekn1074 | ♠E63♥542♦109752♣95 | ♠D♥KD963♦84♣Ekn1074 | 419 | 49,29 | 419 |
18 | 4♥ | Ö | = | ♣4 | -420 | 38 | 76 | 76 | ♠Dkn96♥EK♦D863♣K63 | ♠1084♥D1098632♦E♣75 | ♠Dkn96♥EK♦D863♣K63 | 457 | 50,78 | 457 |
Rond 4, som Ö-V, mot Anders Bengtsson - Sven-Anders Svensson | Rond 4, som Ö-V, mot Anders Bengtsson - Sven-Anders Svensson |
19 | 3NT | N | = | ♠5 | 400 | 24 | 48 | 48 | ♠ED105♥K105♦D9♣7632 | ♠kn6♥kn732♦kn10874♣95 | ♠ED105♥K105♦D9♣7632 | 481 | 50,63 | 481 |
20 | 3NT | V | +2 | ♣3 | -660 | 49 | 98 | 98 | ♠107♥E10842♦D8543♣7 | ♠KD92♥3♦Ekn106♣ED102 | ♠107♥E10842♦D8543♣7 | 530 | 53,00 | 530 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior