Svenska Cupen 2019 - Rond 1

Spelperiod: 31 Jan - 24 Feb

Visa distrikt

Matchurval:   Visa alla    Rapporterade    Återstående

DISTRIKT DISTRIKT DISTRIKT
Bohuslän-Dals BF (2) Jönköpings läns BF (3) Upplands BF (2)
Dalabridgen (1) Medelpads BF (0) Värmland-Dals BF (3)
Gotlands BF (5) Mälardalens BF (7) Västerbottens BF (0)
Gävleborgs BF (3) Norrbottens BF (1) Västergötlands BF (0)
Göteborgs BF (3) Skånes BF (9) Ångermanlands BF (2)
Hallands BF (6) Stockholms BF (3) Örebro läns BF (0)
Jämtland-Härjedalen (0) S-Ö. Sveriges BF (5) Ö. M-svenska BF (3)

Bohuslän-Dals BF

Lille Skutt Lille Skutt vs. Out Of Bounds Spelort
Strömstad
Out Of Bounds
BUCK BUCK vs. Pionjär Spelort
Vänersborg
Pionjär
Välj distrikt

Dalabridgen

PivoPöjkon PivoPöjkon vs. Mårtanberg med bil Spelort
Malung
Mårtanberg med bil
Välj distrikt

Gotlands BF

SUNEHALLA SUNEHALLA vs. JETU Spelort
Visby
JETU
Carin Carin vs. Sudret Spelort
Visby
Sudret
JETU JETU vs. Wisby Spelort
Visby
Wisby
Sudret Sudret vs. SUNEHALLA Spelort
Stånga
SUNEHALLA
Wisby Wisby vs. Carin Spelort
Visby
Carin
Välj distrikt

Gävleborgs BF

Carmen Carmen vs. Falun United Spelort
Sandviken
Falun United
Laban Laban vs. Livsnjutarna Spelort
Gävle
Livsnjutarna
ZMRZLINA ZMRZLINA vs. Guldkorn Spelort
Gävle
Guldkorn
Välj distrikt

Göteborgs BF

Kungsbacka Tolleson Kungsbacka Tolleson vs. Kungsbacka Rolf Spelort
Kungsbacka
Kungsbacka Rolf
Carlsons kumpaner Carlsons kumpaner vs. Sjöbergens Vänner Spelort
Västra Frölunda
Sjöbergens Vänner
Vilda Västern Vilda Västern vs. Frillesås fyran Spelort
Mölndal
Frillesås fyran
Välj distrikt

Hallands BF

Värö Bengt Värö Bengt vs. Värö Tigern Spelort
Åskloster
Värö Tigern
ALBREKTS T-BONE ALBREKTS T-BONE vs. Albrekts Erling Spelort
Varberg
Albrekts Erling
Albrekts BMW Albrekts BMW vs. Albrekts Callenberg Spelort
Varberg
Albrekts Callenberg
Hökalaget Hökalaget vs. Ohlsenbanden Spelort
Laholm
Ohlsenbanden
Nissan Nissan vs. cDoc - Kapten klöver Spelort
Halmstad
cDoc - Kapten klöver
Skaparna Skaparna vs. Frösakull Spelort
Halmstad
Frösakull
Välj distrikt

Jönköpings läns BF

Jönköping Jönköping vs. Tomtar o Troll Spelort
Jönköping
Tomtar o Troll
Anderstorps Kungar Anderstorps Kungar vs. Anderstorp Spelort
Anderstorp
Anderstorp
Team Rosa Team Rosa vs. Jönamo Spelort
Värnamo
Jönamo
Välj distrikt

Mälardalens BF

KAK-laget KAK-laget vs. Arboga Spelort
Arboga
Arboga
De sista entusiasterna De sista entusiasterna vs. Sang Frois Spelort
Avesta
Sang Frois
Slagfärdig Fagersta Slagfärdig Fagersta vs. Lillslam Spelort
Fagersta
Lillslam
Ferrari Ferrari vs. Dream Team Spelort
Västerås
Dream Team
Solveigs grabbar Solveigs grabbar vs. ABB 21 Spelort
Västerås
ABB 21
Strängnäs BK Gripen BDGLS Strängnäs BK Gripen BDGLS vs. Särnberg Spelort
Strängnäs
Särnberg
Yellow Yellow vs. Köp En Sol Spelort
Västerås
Köp En Sol
Välj distrikt

Norrbottens BF

Klöverkung sitter singel Klöverkung sitter singel vs. Mermex Spelort
Luleå
Mermex
Välj distrikt

Skånes BF

Team Okända Team Okända vs. Börjes fyra Spelort
Kristianstad
Börjes fyra
Sonjas Pågar Sonjas Pågar vs. Spader Kristianstad Spelort
Everöd
Spader Kristianstad
YBS YBS vs. YSTAD Spelort
Ystad
YSTAD
BK Tre Sang Leif BK Tre Sang Leif vs. LAMUNK Spelort
Helsingborg
LAMUNK
Grönt Ljus Grönt Ljus vs. 4 knektar Spelort
Höllviken
4 knektar
Zonett Zonett vs. Zonen Kellander Spelort
Trelleborg
Zonen Kellander
Mannen med hatten Mannen med hatten vs. SKÅNe - CHECK Spelort
Malmö
SKÅNe - CHECK
Hideous Hogs Hideous Hogs vs. Guldfeber Spelort
Malmö
Guldfeber
De fyra musketörerna De fyra musketörerna vs. Lisa Spelort
Malmö
Lisa
Välj distrikt

Stockholms BF

Kaptenens lag Kaptenens lag vs. Bengans Lärjungar Spelort
Solna
Bengans Lärjungar
Copperfields Copperfields vs. Stjärnskotten Spelort
Stockholm
Stjärnskotten
Anki Anki vs. Överum Hult Spelort
Stockholm
Överum Hult
Välj distrikt

Sydöstra Sveriges BF

Prefabsystem Syd Prefabsystem Syd vs. Svahns gäng Spelort
Växjö
Svahns gäng
Team MS Team MS vs. Silvermaskarna Spelort
Växjö
Silvermaskarna
Gagnan Gagnan vs. Spader Kung Spelort
Växjö
Spader Kung
Kusinerna från landet Kusinerna från landet vs. Vilse Spelort
Ronneby
Vilse
5ess 5ess vs. Runes Rökta Spelort
Bromölla
Runes Rökta
Välj distrikt

Upplands BF

Strix Strix vs. Norrtälje Spelort
Norrtälje
Norrtälje
Granarna Granarna vs. Fjuckby Hellmoppers Spelort
Uppsala
Fjuckby Hellmoppers
Välj distrikt

Värmland-Dals BF

Skogsbridgarna Skogsbridgarna vs. Hagfors BK Styrelsen Spelort
Hagfors
Hagfors BK Styrelsen
Arvika B-laget Arvika B-laget vs. Libigöevard Spelort
Arvika
Libigöevard
The Splintoz The Splintoz vs. Klöver 8 Spelort
Molkom
Klöver 8
Välj distrikt

Ångermanlands BF

Två plus två Två plus två vs. Nipan Spelort
Sollefteå
Nipan
Näsåker Hotspur Näsåker Hotspur vs. Tjejligan Spelort
Näsåker
Tjejligan
Välj distrikt

Östra Mellansvenska BF

Världens Ände Else-Maj Världens Ände Else-Maj vs. Världens Ände Bengt Spelort
Trosa
Världens Ände Bengt
Stolpskott Stolpskott vs. Wisth Spelort
Oxelösund
Wisth
Lirarna Lirarna vs. Mixarna Spelort
Linköping
Mixarna
Välj distrikt