Svenska Cupen 2019 - Rond 5
Visa distrikt
Matchurval: Visa alla Rapporterade Återstående
66 matcher |
Bohuslän-Dals BF
Sten a sund | 34 | Sten a sund |
Spelort Stenungsund |
|
orust | 28 |
Kungshamns Sega Gubbar | 32 | Gråberg |
Spelort Kungshamn |
|
Gråberg | 73 |
Lille Skutt | 116 | Lille Skutt |
Spelort Strömstad |
|
BUCK | 1 |
Dalabridgen
PivoPöjkon | 59 | PivoPöjkon |
Spelort Malung |
|
Sang Frois | 51 |
Mårtanberg med bil | 67 | Mårtanberg med bil |
Spelort Rättvik |
|
Fridens Liljor | 33 |
Hedemora BS Holmgång | 71 | Hedemora BS Holmgång |
Spelort Hedemora |
|
Carmen | 39 |
Gävleborgs BF
Prego | 53 | Prego |
Spelort Bollnäs |
|
BK Hudik | 49 |
Kreti och Pleti | 49 | Kreti och Pleti |
Spelort Gävle |
|
Jöns | 44 |
ZMRZLINA | 25 | Greven |
Spelort Gävle |
|
Greven | 31 |
Göteborgs BF
Frölunda 1 | 40 | BAKA |
Spelort Hovås |
|
BAKA | 61 |
Sjöbergens Vänner | 23 | Cosmos |
Spelort Västra Frölunda |
|
Cosmos | 75 |
Hallands BF
Elisabeths Änglar | 50 | BK Lyx Bunk |
Spelort Frillesås |
|
BK Lyx Bunk | 69 |
Rockfolket | 69 | Rockfolket |
Spelort Villshärad |
|
Nissan | 43 |
Värö Bengt | 52 | Värö Bengt |
Spelort Åskloster |
|
Albrekts BMW | 51 |
Albrekts Amazon | 56 | Albrekts Amazon |
Spelort Varberg |
|
Albrekts Callenberg | 43 |
Jämtland-Härjedalens BF
Narre | 81 |
Spelort Östersund |
||
Fanbyn 4 | 46 | |||
Fanbyn 4 | 45 |
Östersund |
||
Goof Troop II | 51 | |||
Goof Troop II | 18 |
Frösön |
||
Narre | 86 |
Jönköpings läns BF
Jönköping | 68 | Jönköping |
Spelort Jönköping |
|
Team Högland | 31 |
Collryd | 52 | Jönamo |
Spelort Bredaryd |
|
Jönamo | 63 |
Smålandsstenars BK | 56 | Smålandsstenars BK |
Spelort Reftele |
|
Ohlsenbanden | 19 |
Mälardalens BF
Dream Team | 27 | Yellow |
Spelort Västerås |
|
Yellow | 64 |
Bibi och grabbarna | 29 | Ferrari |
Spelort Köping |
|
Ferrari | 109 |
ABB Tomas | 88 | ABB Tomas |
Spelort Västerås |
|
JÖRGEN | 33 |
Norrbottens BF
Mad Molly | 78 | Mad Molly |
Spelort Luleå |
|
Team Paper Moon | 64 |
Skånes BF
KBK Tommy | 45 | KBK Tommy |
Spelort Kristianstad |
|
Åhus BK | 30 |
YSTAD | 88 | YSTAD |
Spelort Ystad |
|
Zonen Kellander | 51 |
Munka Ingemar | 47 | LAMUNK |
Spelort Munka-Ljungby |
|
LAMUNK | 72 |
Yes | 79 | Yes |
Spelort Helsingborg |
|
Landskrona | 52 |
Mr Bumble | 47 | Mr Bumble |
Spelort Barsebäck |
|
55 med omnejd | 46 |
Tootsie | 54 | Tootsie |
Spelort Malmö |
|
Hideous Hogs | 31 |
Team Thelma | 18 | Nilsson |
Spelort Limhamn |
|
Nilsson | 63 |
Stockholms BF
Ludde | 24 | BridgeBertheau |
Spelort Stockholm |
|
BridgeBertheau | 61 |
PLOJ | 30 | Glada Miner |
Spelort Stockholm |
|
Glada Miner | 44 |
Copperfields | 23 | ANNA |
Spelort Stockholm |
|
ANNA | 55 |
Janne | 94 | Janne |
Spelort Stockholm |
|
Mango Chock | 19 |
På Tur | 92 | På Tur |
Spelort Solna |
|
Stjärnskotten | 24 |
Golddiggers | 37 | Överum Hult |
Spelort Stockholm |
|
Överum Hult | 65 |
Kaptenens lag | 67 | Kaptenens lag |
Spelort Solna |
|
Wisby | 47 |
Strandgänget | 77 | Strandgänget |
Spelort Bromma |
|
GNESTA BK Fredrik | 30 |
Sydöstra Sveriges BF
Helvic | 32 | Västervik Järneström |
Spelort Kalmar |
|
Västervik Järneström | 62 |
Ryd | 33 | Prefabsystem Syd |
Spelort Ryd |
|
Prefabsystem Syd | 70 |
Svahns gäng | 49 | Svahns gäng |
Spelort Växjö |
|
Team MS | 21 |
Kusinerna från landet | 75 | Kusinerna från landet |
Spelort Ronneby |
|
Monikaz gubbar | 32 |
Stagge | 56 | Stagge |
Spelort Sölvesborg |
|
Sonjas Pågar | 42 |
Upplands BF
Väddö | 63 | Väddö |
Spelort Grisslehamn |
|
Strix | 42 |
Sir Gif | 41 | Granarna |
Spelort Uppsala |
|
Granarna | 44 |
Skalman | 61 | Skalman |
Spelort Knivsta |
|
Queen L | 41 |
Västergötlands BF
Laang | 44 | Laang |
Spelort Lidköping |
|
Stenstorp 3 | 38 |
Gullvi | 69 | Gullvi |
Spelort Lidköping |
|
Murr | 40 |
Aspanäs C | 70 | Aspanäs C |
Spelort Borås |
|
Vilda Västern | 52 |
Knallarna | 44 | 99an |
Spelort Borås |
|
99an | 54 |
Västerbottens BF
BOBB | 30 | LBK Phelle |
Spelort Skellefteå |
|
LBK Phelle | 84 |
Öbergs | 64 | Öbergs |
Spelort Umeå |
|
Bergquist | 45 |
Skell | 28 | Kamraterna |
Spelort Skellefteå |
|
Kamraterna | 70 |
Värmland-Dals BF
Out Of Bounds | 10 | Bodanes vänner |
Spelort Årjäng |
|
Bodanes vänner | 56 |
Ångermanlands BF
Nipan | 42 | Tre knektar och en kung |
Spelort Sollefteå |
|
Tre knektar och en kung | 82 |
Örebro läns BF
Nora BK K-G | 27 | Katt-Bridge |
Spelort Örebro |
|
Katt-Bridge | 73 |
Slaktarna | 33 | Den långa vägen |
Spelort Hallsberg |
|
Den långa vägen | 80 |
Visst nappar det | 22 | BK Gröna Kvistar |
Spelort Frövi |
|
BK Gröna Kvistar | 58 |
Östra Mellansvenska BF
Överums Schäfer | 24 | Mickes gäng |
Spelort Gamleby |
|
Mickes gäng | 65 |
Gnesta BK Jan | 103 | Gnesta BK Jan |
Spelort Gnesta |
|
roger eriksson | 29 |
Team Zang | 30 | Wisth |
Spelort Linköping |
|
Wisth | 36 |
Kisa SAS | 54 | Kisa SAS |
Spelort Kisa |
|
Nyköpings Gästabud | 42 |
Vintage | 59 | Vintage |
Spelort Linköping |
|
Lirarna | 38 |
San Sac | W.O | San Sac |
Spelort Linköping |
|
Lunkan |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior