Datum för anmälan och spel

På denna sida hittar du sista anmälningsdag, sista betalningsdag, datum för spelperioderna, samt datum för finalspelet.

Sista anmälningsdag

Onsdag 16 januari 2019 (till midnatt). Anmäl lag

Sista betalningsdag

Anmälningsavgiften (500 SEK) måste vara SBF tillhanda på bg 819‑0183 senast onsdag 16 januari 2019 för att ert lag skall beredas plats i tävlingen.

Spelperioder

Tidplanen kan komma att revideras något beroende på antalet deltagande lag. Spelordningen publiceras senast de datum som är angivna nedan.

Omgång Spelording Spelperiod Rapportdatum
          1 30 jan 31 jan-24 feb 24 feb
          2 27 feb 28 feb-24 mars 24 mar
          3 27 mars 28 mar-28 apr 28 apr
          4 2 maj 3 maj-9 juni 9 juni
          5 12 juni 13 juni-25 aug 25 aug
          6 28 aug 29 aug-22 sep 22 sep
          7 25 sep 26 sep-20 okt 20 okt
      Final Se nedan 14-17 nov

Finalspelet

14-17 november 2019 på Bridgens Hus i Uppsala.

DatumDagTidHändelse
14-17 nov
Tor
Slutspel i Svenska Cupen
14 nov
Tor
10:00-14:10
Round of 16 - Segment 1-2
14 nov
Tor
15:30-17:30
Round of 16 - Segment 3
14 nov
Tor
18:00-20:00
Kvartsfinal - Segment 1
15 nov
Fre
10:00-14:10
Kvartsfinal - Segment 2-3
15 nov
Fre
15:30-19:10
Semifinal - Segment 1-2
16 nov
Lör
09:30-13:10
Semifinal - Segment 3-4
16 nov
Lör
14:00-18:10
Final - Segment 1-2
16 nov
Lör
18:40-20:40
Final - Segment 3
17 nov
Sön
09:30-13:40
Final - Segment 4-5

Samtliga kalenderhändelser

DatumTidHändelse
31 jan
- 24 feb
Svenska Cupen - Omgång 1
28 feb
- 24 mar
Svenska Cupen - Omgång 2
28 mar
- 28 apr
Svenska Cupen - Omgång 3
3 maj
- 9 juni
Svenska Cupen - Omgång 4
13 juni
- 25 aug
Svenska Cupen - Omgång 5
29 aug
- 22 sep
Svenska Cupen - Omgång 6
26 sep
- 20 okt
Svenska Cupen - Omgång 7
14-17 nov
Slutspel i Svenska Cupen
14 nov
10:00-14:10
Round of 16 - Segment 1-2
14 nov
15:30-17:30
Round of 16 - Segment 3
14 nov
18:00-20:00
Kvartsfinal - Segment 1
15 nov
10:00-14:10
Kvartsfinal - Segment 2-3
15 nov
15:30-19:10
Semifinal - Segment 1-2
16 nov
09:30-13:10
Semifinal - Segment 3-4
16 nov
14:00-18:10
Final - Segment 1-2
16 nov
18:40-20:40
Final - Segment 3
17 nov
09:30-13:40
Final - Segment 4-5