Sommarbridge 2015
Carina Wademark
Dessa klubbar (från norr till söder) har anmält att de spelar sommarbridge 2015.
Spelar din klubb sommarbridge, men finns inte med i listan?
Det är för sent att komma med på sommarkartan, men skickar ni ett mail till
>>e-post
lägger vi in det på denna sida.
(*) eller * = Vi erbjuder partnerförmedling, så att gästspelare kan komma ensam utan föranmälan!
Längst ned på sidan ligger klubbar som anmält spel för sent för att finnas med på sommarkartan.
PITEÅ BS *
Spelprogram
Stadshusets foajé, Piteå
Tisdag kl 18.45 (anm. senast 18.35)
Annika Eriksson, 070-622 32 15
Östen Berglund, 070-370 83 80
SKELLEFTEÅ BK *
Spelprogram
Dirigentvägen 56
Måndag kl 18.00
Onsdag kl 18.00
Bertil Jönsson, 073-081 47 65, bertils@live.se
BK BJÖRKEN
Spelprogram
Moritzvägen 2, Umeå
Tisdag kl 12.00 och 18.30
Söndag kl 17.30
Bridgevecka v.28 (bkbjorken.com)
Hasse Gustafsson, 070-366 60 54, info@bkbjorken.com
SOLLEFTEÅ BK
Spelprogram
Solgården, Djupövägen 34
Tisdag kl 18.30 i juli & augusti
Jerry Mähler, 070-236 26 78, mahler.jerry@gmail.com
ÖSTERSUND DAGBRIDGEKLUBB*
Spelprogram
Skiftesvägen 3
Onsdag kl 11.00
Göran Kullberg, 070-257 16 44, gorankullberg@msn.com
HÄRNÖ BS*
Spelprogram
Gamla Tobaksmonopolet, Strengbergsgatan 2, Härnösand
Tisdag kl 18.00
Anders Lundgren, 070-638 38 38, lundgrensresidens@telia.com
Partnerförmedling: Stig Åkerlund, 073-316 00 36
SUNDSVALLSBRIDGEN
Spelprogram
Grönborgsgatan 5, Sundsvall
Tisdag kl 18.30 t o m 11/8
Kent Sjöberg, 070-666 86 33, kent.sjoberg.07@gmail.com
BK HUDIK
Spelprogram
F d Mo Skola, Hallstaåsvägen 53
Tisdag kl 18.30 fr o m 16/6
Anders Öhman, 073-784 69 63
SÖDERHAMNS BS
Spelprogram
Flintlåsgränd/Skytten
Måndag kl 18.30 (anm. 18.20)
Kent Rudberg, 070-600 71 08, kent.rudberg@telia.com
BOLLNÄS BK
Spelprogram
Hedhamregatan 2 A
Måndag kl 12.00
Söndag kl 16.00 (anm. sen, 15.45)
Klubben: 076-414 73 37, Pierre, 070-530 92 46, ekapiwi@hotmail.com
SKUTSKÄRS BK
Spelprogram
Folkets Hus,Gävlevägen 24, Rv 76
Onsdag kl 18.30
Marianne Melchior Ericson, 026-718 14, 073-976 86 30, melchior-ericson@telia.com
INSJÖNS BK
Spelprogram
Faluvägen 26
Onsdag kl 18.30
Dorothy Tägt, 070-553 76 56, tagt@telia.com
MALUNGS BK
Spelprogram
Moravägen 5
Tisdag kl 18.30 (ej 14/7 och 28/7)
Magnus Eriksson, 070-757 99 98, bridge.malung@spray.se
FALU BK
Spelprogram
Parkgatan 1C (ingång via Hotell Bergmästarens parkering)
Tisdag kl 18.30 (ej 30/7)
Joyce Fahlstad, 023-199 78, 070-267 54 47, joyce.f@telia.com
BORLÄNGE BK
Spelprogram
Bridgens Hus, Ekorrstigen 5
Måndag kl 18.30
Torsdag kl 18.30 (hcp)
Peter Nohrén, 073-771 72 03, peter.nohren@telia.com
LUDVIKABYGDENS BK *
Spelprogram
Skolgatan/Engelbrektsgatan 24
Tisdag kl 18.30
Margot Sivelind: 070-316 37 70, sivelindmargot@hotmail.com
HEDEMORA BS
Spelprogram
Porsvägen 2 (källare), Hedemora
Torsdag kl 18.30 (ej 23/7 & 30/7)
Kjell Nordin, 0225-77 02 01, nordin.kjell@telia.com
FOLKARE BK
Spelprogram
Telegatan 18 B, kv, Avesta
Onsdag kl 18.30
Ulf Sundberg, 070-623 16 29, ulfsu@live.se
FAGERSTA BS
Spelprogram
Sveavägen 6, Fagersta
Måndag kl 18.30
Lotta Engvall, 0223-445 40, lotta.engvall@nvk.fagersta.se
ÖSTHAMMARS BK
Spelprogram
Solgården, Albrektdgatan 14
Måndag kl 18.00
Lennart Eriksson, 0173-108 73, Hans Roos, 0173-108 36
NORRTÄLJE BS
Spelprogram
Vegagatan 3, Norrtälje
Tisdag kl 18.30
Åke Widman, 0176-180 83
UPPSALABRIDGEN
Spelprogram
Bridgens Hus, Vattholmavägen 18
Tisdag kl 18.30 1
Onsdag kl 18.30 2
Torsdag kl 9.30, hcp (ej 19/6-7/8) 3
Inget spel vecka 31
018-24 59 56 (lokalen)
1 Linnea Edlund, 070-225 26 16, linnea.edlund@gmail.com
2 Ping Huang, 070-795 99 29, ping.huang046@gmail.com
3 Christina Carlsson, 018-24 59 56
ENKÖPINGS BS *
Spelprogram
Bryggaregården, Eriksgatan 12
Måndag kl 18.30
Torsdag kl 12.30
robin.holmquist@svt.se
HALLSTAHAMMARS BK
Spelprogram
Berga Folkets Hus, Bergavägen 8
Måndag kl 18.30 följande datum: 29/6, 6/7, 13/7 och 20/7.
Heikki, 070-939 04 40
ABB BK *
Spelprogram
Rådjursgatan 3, Västerås
Torsdag kl 18.30
Christer Åström, 021-34 61 14, christer_la@hotmail.com
VBS AROS
Spelprogram
Rådjursgatan 3, Västerås
Måndag och torsdag kl 13.00
Geije Johansson, 070-572 08 61, geije.johansson@telia.com
KÖPINGS BS
Spelprogram
Västeråsvägen 15 G
Tisdag kl 18.30 (anm. senast 18.25)
Rune Svensson, 0221-238 18, rune.022123818@telia.com
NORRORTS BRIDGE
Spelprogram
Administreras och rapporteras av Näsby BS – se deras hemsida!
Kemistvägen 6, Täby
Tisdag kl 18.30
Torsdag kl 18.30
Leif Tärnström, 072-252 35 49, leif.tarnstrom@gmail.com
BK S:T ERIK STOCKHOLM
Spelprogram
Kronobergsgatan 12
Måndag kl 18.30 (1-29/6 + 3-10/8) öppen grupp + grupp max ruternål
Tisdag kl 12.00 (2-30/6 + 4-11/8)
Tisdag kl 18.30 (2-30/6 + 4-11/8)
Onsdag kl 18.30, max ruternål (3/6-1/7 samt 5/8)
Torsdag kl 12.00 (4/6-2/7 + 6/8)
Torsdag kl 18.30 (4/6-2/7 + 6/8)
Inget spel V 28-31
Mattias Weiler, 070-223 39 38, tl@sterik.se
SMEDSTADENS BK
Spelprogram
Sveavägen 50, Eskilstuna
Onsdag kl 18.30 (ej 29/7)
Per-Åke Jansson, 073-742 37 87, splinter1958@hotmail.se
NORA BK
Spelprogram
IOGT-lokalen, Svartälvsgatan 19 A
Måndag kl 18.30 (ej v 31)
Elisabeth Bäckman, 070-345 63 29, elisabeth.backman@telia.com,
Gary Dybeck, 0587-911 10, garydybec@yahoo.com
SOLSTABRIDGEN
Spelprogram
Blekegatan 9, Karlstad
Onsdag kl 13.00
Lars Bäckskog, 070-285 76 76, lars.backskog@swipnet.se
KARLSTADS BK
Spelprogram
Philgrensgatan 2 (bredvid busstationen)
Måndag kl 18.30 (hcp par)
Torsdag kl 18.30 (imp-par)
Spellokal 054-770 25 70, Torbjörn Askernäs, 073-366 01 15
Tina Elfstedt, 070-574 44 52
HAMMARÖ BK
Spelprogram
Badhusgatan
Tisdag kl 18.30 (ej v. 31)
Thomas Peterson, ne.thomas.peterson@gmail.com
KUMLA BS
Spelprogram
Hagendalsvägen 11
Tisdag kl 18.30
Torsdag kl 13.30
Inget spel v31
073-697 27 21, kumlabridge@gmail.com
BILLERUDS BK
Spelprogram
Sundsgatan 17, Säffle
Måndag kl 18.30 (ej 27/7)
Torbjörn Olsson, 073-703 01 40,
Rune Gustavsson, 070-577 87 91
GNESTA BK
Spelprogram
Kursgården, PRO-huset, plan 2
Måndag kl 18.20 (ej 13/7–3/8)
Jan Geiborg, 070-453 38 30, jan.geiborg2@tyfonmail.se
Jaan Heinlo, 070-533 95 99, heinlo@yahoo.se
TROSA BK
Spelprogram
Nyängsvägen 47
Torsdag kl 18.30, anm. 10 min före start (ej spel 18/6)
Svante Wångberg, 070-296 27 74
NYKÖPINGS BS
Spelprogram
Järnvägsgatan 36 B
Måndag, anmälan senast kl 18.30
Karin Hamqvist, 0155-28 52 39, karin.hamqvist@telia.com
Bridgelokal: 0155-21 39 49
BK RUTER
Spelprogram
Folkets Hus, Otterbäcken
Torsdag kl 18.00.
Ingrid Karlsson, 0551-227 02, 0702-203 717
NORRKÖPINGSBRIDGEN
Spelprogram
Bråddgatan 47, Norrköping
Måndag kl 13.00 (hcp)
Tisdag kl 18.00 (hcp)
Fredag kl 13.00 (hcp)
Bo Wisth, 070-875 76 34, bo.vist@bredband.net
STRÖMSTADS BK
Spelprogram
Folkets Hus, Oslovägen 17
Torsdag kl 18.30 (ej 18/6)
Frank Andersson, 0526-613 45, frank@supremelink.se
TANUMS BK
Spelprogram
Tanums Bygdegård
Måndag kl 18.30
Frank Andersson, 0526-613 45, frank@supremelink.se
BRASTADS BS
Spelprogram
Brastad Folkets Hus
Tisdag kl 18.00 fr o m 23/6
Anders Henriksson, 070-563 55 61, 40700@telia.com
UDDEVALLA BF
Spelprogram
Äsperödsvägen 2
Onsdag kl 18.30 (start v26)
Anna Järup, 070-815 04 36, annajaerup@yahoo.se
SKÖVDE BA
Spelprogram
Långgatan 19
Kvällstävlingar
Måndag kl 18.30 (hcp)
Tisdag kl 13.00
Tisdag kl 18.30 (>35 i hcp, 20 br)
Onsdag kl 18.30 (hcp)
Ej spel under Bridgefestivalen!
Håkan Gustafsson, 070-543 09 40
VÄNERSBORGS BS
Spelprogram
IOGT-lokalen, Vallgatan 29
Måndag kl 18.30
Torsdag kl 18.30
Birgitta Wilhelmsson, 073-926 81 25, birwi46@hotmail.com
LIDKÖPINGS BK
Spelprogram
Sockerbruksgatan 9
Onsdag kl 18.30
Urban Sandgren, 070-815 88 54
MOTALA BA
Spelprogram
Medevivägen 79 (ULÖ)
tisdagar
Måndag kl 13.30
Tisdag kl 18.30 (18-20 br, mindre rut. – ej juli)
Torsdag kl 18.30
Söndag 31/8 kl 14.00
Torsten Åstrand, 070-361 11 01, torsten.astrand@telia.com
VADSTENA BK
Spelprogram
Magnus Erikssons väg 6 (gaveln)
Måndag kl 18.30
Gunnel Syrén, 070-318 65 23, gunnel.syren@telia.com
SKÄNNINGE BK *
Spelprogram
Mjölbygatan 11
Tisdag kl 18.20
Britt Strandqvist, 070-858 32 49, b.strandqvist@comhem.se
MJÖLBY BK
Spelprogram
Kungsvägen 37
Måndag kl 18.30
Onsdag kl 18.30, mindre rut.
Tusenlappen 5/7 kl 14.00, föranm.
Bertil Ljungars, 076-827 70 95, bertil_ljungars@hotmail.com
ÖDESHÖGS BK
Spelprogram
Folkets Park, Hasselvägen
Onsdag kl 18.30. Juni: 10, 24. Juli: 8, 22. Augusti: 5, 19.
Nils Orrenius, 070-517 60 76
BK OPALEN
Spelprogram
Ekhagsringen 17, Jönköping
Kvällstävlingar
Tisdag kl 18.20
Torsdag kl 18.20
Söndag kl 15.50
Alf Putzén, 070-302 54 27, putzo@hotmail.se
MAJSTÅNGENS BK
Spelprogram
V:a Storgatan 38, Jönköping
Kvällstävlingar
Måndag kl 13.30
Tisdag kl 18.15
Onsdag kl 18.15
Anne-Charlotte, 036-13 21 89
EKSJÖ BK
Spelprogram
Nygatan 14
Måndag kl 18.30
Onsdag kl 10.00
Torsdag kl 18.30
Ewa Adiels, 070-255 53 54, ewaadiels@telia.com
Kennert Göransson, 070-561 05 87, kennertgoransson@live.se
VÄSTERVIKS BK
Spelprogram
Hallströmsgatan 26
Tisdag kl 18.30 t o m 4 augusti
Göran Johansson, 070-684 29 19, go.jo@bredband.net
Spellokal: 073-771 20 06
VISBY
Spelprogram
Bridgens Hus (g:a A7-området).
Tisdag kl 18.45 Juni: 2, 9, 16, 23, 30. Juli: 7¤, torsdag 9¤, 14, 21, 28. Aug: 4, 11, 18, 25.
Bosse, 0498-27 13 55, 070-522 56 48
Torbjörn, 070-323 12 90
¤ Silver och föranmälan
KLINTEHAMNS BK
Spelprogram
Rondo, Klintehamn
Torsdag kl 18.45 Juni: 4, 11, 25. Juli: 2, 16, 23, 30. Aug: 6, 13, 20, 27.
Inger Kraft, 0498-24 03 30,
Eva Jan, 0498-24 86 85
SUDRETS BK
Spelprogram
Rondo, Klintehamn
Onsdag kl 19.00 (24/6-22/7)
14-15/7 tvåkvällars
Bengt-Ove Thomson, 0498-48 26 42,
Carina Andersson, 070-692 78 65
BK FYRA KLÖVER
Spelprogram
Folkets Hus, Borgholm
från 30/6-1/9
Tisdag kl 18.30 (samling kl 18.15)
Magnus Ståhl, 073-088 93 50, pbmstahl@gmail.com
KALMARSUNDS BK
Spelprogram
Bridgens Hus, Varvsholmen, Kalmar
Tisdag kl 18.00 1
Torsdag kl 18.00 2
1 Micael Fredriksson, 073-651 09 79, funkabovagen@telia.com
2 Evert Bengtsson, 0485-384 84, evert.bengtson@telia.com
LJUNGBY BK
Spelprogram
Olofsgatan 3 B
Tisdag kl 18.00, Torsdag kl 13.30
Jonas Nilsson, 070-977 42 65, brottar.jonas@bredband.net
VÄXJÖBRIDGEN *
Spelprogram
Annavägen 5
Onsdag kl 18.30 (juli-aug)
Torsdag kl 13.30 (juli-aug)
Göran Magnusson, 070-918 97 32, gunilla@birgittasmycken.se
ORUST BK
Spelprogram
Hällevi Idrottsplats, Henån
Måndag kl 18.30 (22/6–10/8)
Göran Thorstenson, 070-638 63 94, Bengt Hilling, 0303-77 81 77
STENUNGSUNDS BK
Spelprogram
Matsalen Borealis kracker, ingång via portvakten
Onsdag kl 18.30 t o m 15/7
Gert-Inge, 0730-51 46 56, ghugosson@hotmail.com
TJÖRNS BK
Spelprogram
Wallhamns huvudkontor
Tisdag kl 18.30
Kjell Berg, 0303-654 01
ULRICEHAMNS BK
Spelprogram
Storgatan 38, Trädgården
Torsdag kl 09.30 (20 br)
Roy Carlsson, 070-513 09 15
LERUMS BK
Spelprogram
Hedefors Bruk, Stenkullen
Måndag kl 18.30 (anm. 18.15)
Fredag kl 11.00 (anm. 10.45)
Obs! Föranmälan 12/6, 17/7 och 14/8, då det ingår lunch!
Britt-Marie Wahlgren, 070-740 73 19, brittmarie.wahlgren@hotmail.com
BK EVERFRESH, GÖTEBORG *
Spelprogram
Bridgens Hus, JA Wettergrens g. 5
Måndag kl 10.00
Tisdag kl 18.30
Jan Jensen, 070-562 88 37, jensenjpj@gmail.com
BK DEBUT *
Spelprogram
Bridgens Hus, JA Wettergrens g. 5
Onsdag kl 18.00
Sigvard Sundelid, 070-517 29 50, sigvard.sundelid@gatuochvag.se
BK LYX, GÖTEBORG
Spelprogram
Bridgens Hus, JA Wettergrens g. 5
Torsdag kl 18.30
Birgit Andersson, 073-061 34 60, birgit.lasse@outlook.com
BOHUS NATIONS BS, GÖTEBORG
Spelprogram
Bridgens Hus, JA Wettergrens g. 5
Måndag kl 18.30
Björn Sörling, 070-609 46 98, logbjurn@gmail.com
HISINGENS BP, GÖTEBORG
Spelprogram
Bridgens Hus, JA Wettergrens g. 5
Onsdag kl 10.15
Vilgot Bäckström, 031-52 45 06
KRONHUSKLUBBEN, GÖTEBORG
Spelprogram
Kungsgatan 47, Göteborg, Idrottens Bingo, 2 vån
Onsdag kl 18.30
Denny Andréasson, 073-894 73 65
KUNGSBACKA BS
Spelprogram
Hantverksgatan 28
Måndag kl 18.30
Onsdag kl 18.30
Torsdag kl 10.00
Marian Svensson, svensson.marian@telia.com
ÅSA/FRILLESÅS BK
Spelprogram
Torstensviksvägen 3 C, Frillesås
Måndag kl 10.00 (hcp)
Onsdag kl 18.30 (hcp)
Torsdag kl 18.30 (hcp)
Söndag kl 17.00 (sratch)
Magnus Svensson, 070-6974421, dannarp1947@gmail.com
BK ALBREKTS *
Spelprogram
Härdgatan 23, Varberg
Måndag kl 18.45
Tisdag kl 18.45 (teori fr kl 18.00)
Onsdag kl 13.30
Fredag kl 10.30
Jan Malmström, 070-536 94 54,janne.malmstrom@telia.com
SMÅLANDSSTENAR BK *
Spelprogram
Hemvärnsgården, Smålandsstenar
Måndag kl 13.30
Onsdag kl 18.00
Jan Johansson 076-763 80 32
BK FALKENBERG
Spelprogram
Nygatan 64, Söderbro Center
Tisdag kl 18.30.
Onsdag kl 18.30.
Bridgevecka 11-17/7, spelas i Kattegatthallen.
Anders Nilsson, 072-328 77 27, stalis12@gmail.com
VESSIGEBRO BS
Spelprogram
Allévägen 9, Ätrasalen
Tisdag kl 18.30 (ej 15/7)
Leif Geremyr, 070-687 97 91, leiger77@telia.com
KVIBILLE BS
Spelprogram
Församlingshemmet, Kvibille (mitt emot kyrkan)
Tisdag kl 18.30
Lena Gillberg, 073-441 17 07, lena@gillberg.org
HARPLINGE BK
Spelprogram
Gullbrandstorps Folkets Hus
Torsdag kl 18.30
Görel Upphoff, 035-529 38, grupphoff@tele2.se
BK ALLIANS
Spelprogram
Nässjögatan 6
Måndag kl 14.00 (hcp)
Måndag kl 18.45
Onsdag kl 14.00
Fredag kl 09.00
Klubbtelefon: 035-13 03 53, Lars Hed, 070-356 34 30, lars.hed@swipnet.se
VÄSTRA BJÄRE BK
Spelprogram
Jungmansgatan 5, Torekov
Måndag kl 18.00 (1/6–10/8)
Tisdag kl 18.00
Onsdag kl 13.00 (18 br, lugnt tempo) – ej juli
Agneta Edbergh, 0431-36 46 43, agneta.anders@bjarenet.com
LAHOLMS BK *
Spelprogram
Måndag kl 18.45 i Lagagården
Tisdag kl 18.45 i Lagagården
Onsdag kl 18.45 i Hasslövs bygdegård
Lennart Nordberg, 0430-274 07
HASSLÖVS BK *
Spelprogram
Hasslövs Bygdegård
Torsdag kl 18.30
Jens Åhslund, 070-966 27 97, hme@surfia.nu
ÄLMHULTS BK *
Spelprogram
Sommarvägen 31
Måndag kl 18.30
Evert Samuelsson, 0702-57 18 00, evert.delary@telia.com
RYDS BK *
Spelprogram
Trojaskolan
Torsdag kl 18.30
Hans i järnaffären, 0459-800 11
IFK KARLSKRONA
Spelprogram
Järnvägstorget 2, Strandgården
Måndag kl 18.30
Sven Barbus, 0455-120 16, 0709-18 59 31
BK KARLSKRONA
Spelprogram
Hantverkargatan 25
Onsdag kl 18.00(*)
Söndag kl 17.00
Ronny Lindskär, 072-539 25 26, kennethflygt@gmail.com
FÖRENINGEN SÄLLSKAPET
Spelprogram
Softcenter 1, vån 4, Ronneby
Måndag kl 14.00
Onsdag kl 18.30
Torsdag kl 18.30, hcp(*)
Nils Ingmar Thorell, 070-827 68 66
SÖLVESBORGS BK
Spelprogram
Norra Bryggerigatan 1
Tisdag kl 14.00, 18 br
Onsdag kl 18.00, 18 br, hcp
Lennart Reiz, 070-880 43 48, lennart.reiz@gmail.com
HÄSTVEDA BK
Spelprogram
Hantverkaregården, Hästveda
Torsdag kl 18.30 (ej 9/7)
Lisbeth Nilsson, 0451-370 89, lisbethnilsson46@gmail.com
Zerny Göstasson, 070-376 27 62, zernys.maleri@telia.com
BJÄRNUMS BK
Spelprogram
Nygatan 51, Bjärnum
Onsdag kl 18.30
Tommy Andersson, 070-971 98 07
HÄSSLEHOLMS BK
Spelprogram
Senioren, Tingshusgatan 2
Måndag kl 18.30 (ej 20/7 och 27/7)
Jan-Erik Eriksson, 0451-833 38, eriksson.jan.erik@telia.com
MUNKA LJUNGBY BS
Spelprogram
Munkabygget, bliotekets nedre plan
Tisdag kl 18.30
Jens Priess, 070-593 10 20, priess@thevinyl.se
ÄNGELHOLMS BS
Spelprogram
Industrigatan 6 (mittemot Friskis)
Måndag kl 18.30
Helén Bohman 073-441 14 35, tbohman@ektv.nu
KULLABYGDENS BK
Spelprogram
Centralgatan 43, Höganäs
Måndag kl 18.30
Torsdag kl 14.00
Johan Millqvist, 070-823 76 40,johan.millqvist@telia.com,
Bengt Söderlind, 070-522 61 12, bengt.soderlind@telia.com
BK TRE SANG
Spelprogram
Rusthållsgatan 21, Helsingborg
Kvällstävlingar
Måndag kl 18.30
Torsdag kl 18.30, två grupper
Onsdag kl 13.00 (endast 3-17/6 & 19-28/8)
Olu Kurol, 072-742 06 25, olu.kurol@gmail.com
KRISTIANSTADS BK
Spelprogram
Videllsgatan 1
Måndag kl 18.30 (hcp)
Tisdag kl 18.30 (hcp)
Torsdag kl 18.30(*)
Klubben 044-21 87 71, Björn Gustavsson 0704-30 04 34, bjo.gust@telia.com
ÅHUS BK
Spelprogram
Gärdskan, Rundelsgatan 4
Onsdag kl 18.20
Glenn Johansson, 070-252 16 16, 5075johansson@telia.com
DEGEBERGA BK
Spelprogram
Gamla Tingshuset
Måndag kl 18.30
Bo Andersson, 044-35 02 61, bomarianne@telia.com
LUNDS BK *
Spelprogram
Gässlingavägen 15
Måndag kl 18.30
Torsdag kl 18.30 (hcp)
Anita Larsson, 046-13 06 21, larsake123@gmail.com
MALMÖ BK *
Spelprogram
Möllevångsgatan 24
Tisdag kl 18.30
Onsdag kl 18.30
Torsdag kl 13.00 (veteraner, 59+)
Klubbtelefon: 040-93 96 80, www.malmobridge.se
PRI-BRI 36
Spelprogram
Bergsgatan 7, Malmö
Måndag kl 18.30(*)
Tisdag kl 18.30
Torsdag kl 19.00
Klubben 040-12 50 92, Maggie, 073-344 92 39, maggie@pribri.se
BK BRIDGEHUSET, MALMÖ *
Spelprogram
Barlastgatan 2, Limhamn
Måndag kl 13.30, hcp
Onsdag kl 18.30, hcp
Pyttsi 070-963 40 55, Tommy, 070-963 03 05, info@bridgehuset.se
ELLSTORPS BK
Spelprogram
Sofierogatan 1, Malmö
Tisdag kl 12.45 (föranmälan)
Per Almqvist, 070-407 00 24, Klubben 040-29 26 10
STAFFANSTORPS BK
Spelprogram
Medelpunkten, Torget 7
Onsdag kl 18.30 (ej 3/6)
Allan Hallqwist, 072-206 36 03, eahallqwist@gmail.com
BK 2 KLÖVER
Spelprogram
Tångvallaskolan (aulan), Falsterbo
Måndag kl 18.00, hcp (ej 8/6, 6/7 och 3/8)
Sally Winther, 040-47 38 85, bk2klover@tele2.se
BK ZONEN, TRELLEBORG *
Spelprogram
Föreningarnas Hus, Klörupsv. 25
Måndag kl 18.30
Tisdag kl 18.30
Onsdag kl 13.00
Torsdag kl 18.30
Boel Hall, 0410-191 48, boel-hall@spray.se
YSTADS BS
Spelprogram
Aktergatan 3
Måndag kl 18.30 1
Onsdag kl 18.30 2 (hcp)
Torsdag kl 18.30 3
1 Lars Jeppsson, 0417-144 11, lars@anatronic.se
2 Ulla-Brita Borgquist, 070-631 24 02.
3 Kjell Håkansson, 0411-176 22, k.jells@hotmail.com
BK FENIX, YSTAD *
Spelprogram
Fenixgården, S:a Dragong. 18
Tisdag kl 18.30 (hcp)
Torsdag kl 18.30 (hcp)
Eva Stjärnfält, 070-453 28 30, eva.stjarnfalt@bkfenix.se
Övriga klubbar
Arvika
Spelprogram
Äldreboendet Korpralen, Hamngatan 22
Måndag 18.00
Vimmerby*
Spelprogram
Juni-augusti, ej 18/6.
Torsdag kl 18.30
Oskarshamn*
Spelprogram
Klubblokalen S:a Fabriksgatan 12
Tisdag kl 18.30
9/6, 16/6, 30/6, 7/7, 14/7, 21/7, 28/7, samt 4/8
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior