Elitserien

Allmän info om Elitserien | IMP över fältet | Inbjudan elitserien 2018 - omg 2 | Alla tabeller

Spel med skärmar. BBO från en match per rond.

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Uppsalabridgen, Skalman
Uppsalabridgen, Skalman
Krister Ahlesved [13995]
Mikael Grönkvist [85230]
Frederic Wrang [8652]
Peter Bertheau [16757]
Per-Arne Karlsson [1246]
Jonas Petersson [2059]
Niklas Warne [15344]
Krister Ahlesved 11 9-1-1 639 - 415 1,540 156,26
2 BK Lavec, Smile
BK Lavec, Smile
Peter Fredin [2514]
Johan Sylvan [2325]
Jim Nielsen [4865]
Tobias Törnqvist [16484]
Pia Andersson [4874]
Arne Larsson [12173]
Peter Fredin 11 5-5-1 622 - 472 1,318 134,19
3 Harplinge BK
Harplinge BK
Magnus Eriksson [1170]
Per-Ola Cullin [21204]
Marion Michielsen [53103]
Cecilia Rimstedt [78586]
Mikael Rimstedt [88184]
Ola Rimstedt [88183]
Magnus Eriksson 11 5-4-2 551 - 429 1,284 130,72
4 Överums BK, Glyssner
Överums BK, Glyssner
Ole Marius Myrvold [47699]
Christian Bakke [65818]
Terje (N) Lie [62238]
Lars Arthur Johansen [57869]
Tor Grude [64064]
Björn Fallenius [4470]
Mats Nilsland [4773]
Ole Marius Myrvold 11 4-5-2 609 - 468 1,301 130,25
5 BK S:t Erik, Ebenius Crew
BK S:t Erik, Ebenius Crew
Leif Bremark [11042]
Ulf Nilsson [2781]
Adam Stokka [30515]
Mårten Gustawsson [8699]
Simon Ekenberg [41685]
Simon Hult [36107]
Fredrik Nyström [18356]
Leif Bremark 11 3-7-1 596 - 473 1,260 126,52
6 Gävle BK, Zmrzlina
Gävle BK, Zmrzlina
Rune Pettersson [3141]
Johnny Östberg [2051]
Christer Bjäring [3545]
Daniel Eriksson [24659]
Rolf Scherdin [3102]
Sune Fager [3146]
Rune Pettersson 11 3-5-3 540 - 515 1,049 113,03
7 Filbyter Bridge, Team Zang
Filbyter Bridge, Team Zang
Olof Bergström [1200]
Magnus Ekman [6926]
Håkan Lindblom [1437]
Mats Sjöberg [1198]
Jan-Erik Thomasson [1304]
Håkan Strääf [1161]
Olof Bergström 11 3-5-3 508 - 506 1,004 107,31
8 Norrorts Bridge
Norrorts Bridge
Jan Lagerman [7856]
Tommy Bergdahl [2181]
Lars Andersson [5351]
Jan Selberg [11074]
Olle Wademark [14800]
Lars Ramquist [80480]
PG Eliasson [2827]
Jan Lagerman 11 3-3-5 529 - 587 0,901 99,96
9 BK Björken, Glopson
BK Björken, Glopson
Henry Franzén [12766]
Daniel Gullberg [37167]
Tom Gärds [13002]
Leif Ruthström [13060]
Nils Åhlén [1169]
Bengt-Göran Olofsson [9553]
Henry Franzén 11 3-4-4 418 - 513 0,815 95,79
10 BK Lavec, Enjoy
BK Lavec, Enjoy
Björn Sanzén [5900]
Peter Billgren [4458]
Jan Becklén [20525]
Mats Pettersson [5587]
Björn Sanzén 11 2-3-6 481 - 594 0,810 88,78
11 BK Lyx, Bunk
BK Lyx, Bunk
Tomas Andgren [49953]
Gerhard Jörgensen [12288]
Peter Norrhede [2488]
Stefan Åsgården [3901]
Ingemar Assarsjö [647]
Göte Berntsson [92122]
Per Sjöberg [2494]
Tomas Andgren 11 2-1-8 391 - 659 0,593 69,37
12 BK Everfresh
BK Everfresh
Göran Selldén [4863]
Thomas Andersson [15537]
David Probert [3990]
Johan Bennet [93]
Anders Wirgren [4731]
Anders Brunzell [12576]
Göran Selldén 11 1-3-7 389 - 642 0,606 67,20
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Lavec, Enjoy
BK Lavec, Enjoy
Björn Sanzén [5900]
Peter Billgren [4458]
Jan Becklén [20525]
Mats Pettersson [5587]
Harplinge BK
Harplinge BK
Magnus Eriksson [1170]
Per-Ola Cullin [21204]
Marion Michielsen [53103]
Cecilia Rimstedt [78586]
Mikael Rimstedt [88184]
Ola Rimstedt [88183]
40‑48
Halvlek 1: 16‑30
Halvlek 2: 24‑18
8,10 ‑ 11,90
2 Överums BK, Glyssner
Överums BK, Glyssner
Ole Marius Myrvold [47699]
Christian Bakke [65818]
Terje (N) Lie [62238]
Lars Arthur Johansen [57869]
Tor Grude [64064]
Björn Fallenius [4470]
Mats Nilsland [4773]
BK Everfresh
BK Everfresh
Göran Selldén [4863]
Thomas Andersson [15537]
David Probert [3990]
Johan Bennet [93]
Anders Wirgren [4731]
Anders Brunzell [12576]
67‑57
Halvlek 1: 30‑28
Halvlek 2: 37‑29
12,33 ‑ 7,67
3 BK Lavec, Smile
BK Lavec, Smile
Peter Fredin [2514]
Johan Sylvan [2325]
Jim Nielsen [4865]
Tobias Törnqvist [16484]
Pia Andersson [4874]
Arne Larsson [12173]
BK Lyx, Bunk
BK Lyx, Bunk
Tomas Andgren [49953]
Gerhard Jörgensen [12288]
Peter Norrhede [2488]
Stefan Åsgården [3901]
Ingemar Assarsjö [647]
Göte Berntsson [92122]
Per Sjöberg [2494]
65‑12
Halvlek 1: 47‑10
Halvlek 2: 18‑2
18,47 ‑ 1,53
4 Filbyter Bridge, Team Zang
Filbyter Bridge, Team Zang
Olof Bergström [1200]
Magnus Ekman [6926]
Håkan Lindblom [1437]
Mats Sjöberg [1198]
Jan-Erik Thomasson [1304]
Håkan Strääf [1161]
Uppsalabridgen, Skalman
Uppsalabridgen, Skalman
Krister Ahlesved [13995]
Mikael Grönkvist [85230]
Frederic Wrang [8652]
Peter Bertheau [16757]
Per-Arne Karlsson [1246]
Jonas Petersson [2059]
Niklas Warne [15344]
22‑65
Halvlek 1: 15‑32
Halvlek 2: 7‑33
2,53 ‑ 17,47
5 BK S:t Erik, Ebenius Crew
BK S:t Erik, Ebenius Crew
Leif Bremark [11042]
Ulf Nilsson [2781]
Adam Stokka [30515]
Mårten Gustawsson [8699]
Simon Ekenberg [41685]
Simon Hult [36107]
Fredrik Nyström [18356]
Gävle BK, Zmrzlina
Gävle BK, Zmrzlina
Rune Pettersson [3141]
Johnny Östberg [2051]
Christer Bjäring [3545]
Daniel Eriksson [24659]
Rolf Scherdin [3102]
Sune Fager [3146]
50‑53
Halvlek 1: 25‑37
Halvlek 2: 25‑16
9,25 ‑ 10,75
6 Norrorts Bridge
Norrorts Bridge
Jan Lagerman [7856]
Tommy Bergdahl [2181]
Lars Andersson [5351]
Jan Selberg [11074]
Olle Wademark [14800]
Lars Ramquist [80480]
PG Eliasson [2827]
BK Björken, Glopson
BK Björken, Glopson
Henry Franzén [12766]
Daniel Gullberg [37167]
Tom Gärds [13002]
Leif Ruthström [13060]
Nils Åhlén [1169]
Bengt-Göran Olofsson [9553]
52‑51
Halvlek 1: 16‑43
Halvlek 2: 36‑8
10,25 ‑ 9,75
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Everfresh
BK Everfresh
Göran Selldén [4863]
Thomas Andersson [15537]
David Probert [3990]
Johan Bennet [93]
Anders Wirgren [4731]
Anders Brunzell [12576]
BK Lavec, Enjoy
BK Lavec, Enjoy
Björn Sanzén [5900]
Peter Billgren [4458]
Jan Becklén [20525]
Mats Pettersson [5587]
18‑72
Halvlek 1: 3‑37
Halvlek 2: 15‑35
1,44 ‑ 18,56
2 Harplinge BK
Harplinge BK
Magnus Eriksson [1170]
Per-Ola Cullin [21204]
Marion Michielsen [53103]
Cecilia Rimstedt [78586]
Mikael Rimstedt [88184]
Ola Rimstedt [88183]
BK Lavec, Smile
BK Lavec, Smile
Peter Fredin [2514]
Johan Sylvan [2325]
Jim Nielsen [4865]
Tobias Törnqvist [16484]
Pia Andersson [4874]
Arne Larsson [12173]
45‑40
Halvlek 1: 22‑20
Halvlek 2: 23‑20
11,23 ‑ 8,77
3 BK Lyx, Bunk
BK Lyx, Bunk
Tomas Andgren [49953]
Gerhard Jörgensen [12288]
Peter Norrhede [2488]
Stefan Åsgården [3901]
Ingemar Assarsjö [647]
Göte Berntsson [92122]
Per Sjöberg [2494]
Överums BK, Glyssner
Överums BK, Glyssner
Ole Marius Myrvold [47699]
Christian Bakke [65818]
Terje (N) Lie [62238]
Lars Arthur Johansen [57869]
Tor Grude [64064]
Björn Fallenius [4470]
Mats Nilsland [4773]
47‑85
Halvlek 1: 8‑42
Halvlek 2: 39‑43
3,11 ‑ 16,89
4 Gävle BK, Zmrzlina
Gävle BK, Zmrzlina
Rune Pettersson [3141]
Johnny Östberg [2051]
Christer Bjäring [3545]
Daniel Eriksson [24659]
Rolf Scherdin [3102]
Sune Fager [3146]
Filbyter Bridge, Team Zang
Filbyter Bridge, Team Zang
Olof Bergström [1200]
Magnus Ekman [6926]
Håkan Lindblom [1437]
Mats Sjöberg [1198]
Jan-Erik Thomasson [1304]
Håkan Strääf [1161]
41‑41
Halvlek 1: 38‑17
Halvlek 2: 3‑24
10,00 ‑ 10,00
5 Uppsalabridgen, Skalman
Uppsalabridgen, Skalman
Krister Ahlesved [13995]
Mikael Grönkvist [85230]
Frederic Wrang [8652]
Peter Bertheau [16757]
Per-Arne Karlsson [1246]
Jonas Petersson [2059]
Niklas Warne [15344]
Norrorts Bridge
Norrorts Bridge
Jan Lagerman [7856]
Tommy Bergdahl [2181]
Lars Andersson [5351]
Jan Selberg [11074]
Olle Wademark [14800]
Lars Ramquist [80480]
PG Eliasson [2827]
81‑39
Halvlek 1: 51‑8
Halvlek 2: 30‑31
17,36 ‑ 2,64
6 BK Björken, Glopson
BK Björken, Glopson
Henry Franzén [12766]
Daniel Gullberg [37167]
Tom Gärds [13002]
Leif Ruthström [13060]
Nils Åhlén [1169]
Bengt-Göran Olofsson [9553]
BK S:t Erik, Ebenius Crew
BK S:t Erik, Ebenius Crew
Leif Bremark [11042]
Ulf Nilsson [2781]
Adam Stokka [30515]
Mårten Gustawsson [8699]
Simon Ekenberg [41685]
Simon Hult [36107]
Fredrik Nyström [18356]
21‑30
Halvlek 1: 8‑7
Halvlek 2: 13‑23
7,88 ‑ 12,12
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Lavec, Enjoy
BK Lavec, Enjoy
Björn Sanzén [5900]
Peter Billgren [4458]
Jan Becklén [20525]
Mats Pettersson [5587]
BK Lavec, Smile
BK Lavec, Smile
Peter Fredin [2514]
Johan Sylvan [2325]
Jim Nielsen [4865]
Tobias Törnqvist [16484]
Pia Andersson [4874]
Arne Larsson [12173]
45‑63
Halvlek 1: 25‑45
Halvlek 2: 20‑18
6,10 ‑ 13,90
2 BK Everfresh
BK Everfresh
Göran Selldén [4863]
Thomas Andersson [15537]
David Probert [3990]
Johan Bennet [93]
Anders Wirgren [4731]
Anders Brunzell [12576]
BK Lyx, Bunk
BK Lyx, Bunk
Tomas Andgren [49953]
Gerhard Jörgensen [12288]
Peter Norrhede [2488]
Stefan Åsgården [3901]
Ingemar Assarsjö [647]
Göte Berntsson [92122]
Per Sjöberg [2494]
18‑62
Halvlek 1: 11‑36
Halvlek 2: 7‑26
2,42 ‑ 17,58
3 Överums BK, Glyssner
Överums BK, Glyssner
Ole Marius Myrvold [47699]
Christian Bakke [65818]
Terje (N) Lie [62238]
Lars Arthur Johansen [57869]
Tor Grude [64064]
Björn Fallenius [4470]
Mats Nilsland [4773]
Harplinge BK
Harplinge BK
Magnus Eriksson [1170]
Per-Ola Cullin [21204]
Marion Michielsen [53103]
Cecilia Rimstedt [78586]
Mikael Rimstedt [88184]
Ola Rimstedt [88183]
40‑62
Halvlek 1: 13‑34
Halvlek 2: 27‑28
5,40 ‑ 14,60
4 Filbyter Bridge, Team Zang
Filbyter Bridge, Team Zang
Olof Bergström [1200]
Magnus Ekman [6926]
Håkan Lindblom [1437]
Mats Sjöberg [1198]
Jan-Erik Thomasson [1304]
Håkan Strääf [1161]
Norrorts Bridge
Norrorts Bridge
Jan Lagerman [7856]
Tommy Bergdahl [2181]
Lars Andersson [5351]
Jan Selberg [11074]
Olle Wademark [14800]
Lars Ramquist [80480]
PG Eliasson [2827]
70‑28
Halvlek 1: 37‑19
Halvlek 2: 33‑9
17,36 ‑ 2,64
5 Gävle BK, Zmrzlina
Gävle BK, Zmrzlina
Rune Pettersson [3141]
Johnny Östberg [2051]
Christer Bjäring [3545]
Daniel Eriksson [24659]
Rolf Scherdin [3102]
Sune Fager [3146]
BK Björken, Glopson
BK Björken, Glopson
Henry Franzén [12766]
Daniel Gullberg [37167]
Tom Gärds [13002]
Leif Ruthström [13060]
Nils Åhlén [1169]
Bengt-Göran Olofsson [9553]
39‑66
Halvlek 1: 26‑27
Halvlek 2: 13‑39
4,61 ‑ 15,39
6 BK S:t Erik, Ebenius Crew
BK S:t Erik, Ebenius Crew
Leif Bremark [11042]
Ulf Nilsson [2781]
Adam Stokka [30515]
Mårten Gustawsson [8699]
Simon Ekenberg [41685]
Simon Hult [36107]
Fredrik Nyström [18356]
Uppsalabridgen, Skalman
Uppsalabridgen, Skalman
Krister Ahlesved [13995]
Mikael Grönkvist [85230]
Frederic Wrang [8652]
Peter Bertheau [16757]
Per-Arne Karlsson [1246]
Jonas Petersson [2059]
Niklas Warne [15344]
31‑39
Halvlek 1: 10‑13
Halvlek 2: 21‑26
8,10 ‑ 11,90
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Lyx, Bunk
BK Lyx, Bunk
Tomas Andgren [49953]
Gerhard Jörgensen [12288]
Peter Norrhede [2488]
Stefan Åsgården [3901]
Ingemar Assarsjö [647]
Göte Berntsson [92122]
Per Sjöberg [2494]
BK Lavec, Enjoy
BK Lavec, Enjoy
Björn Sanzén [5900]
Peter Billgren [4458]
Jan Becklén [20525]
Mats Pettersson [5587]
28‑56
Halvlek 1: 22‑19
Halvlek 2: 6‑37
4,46 ‑ 15,54
2 BK Lavec, Smile
BK Lavec, Smile
Peter Fredin [2514]
Johan Sylvan [2325]
Jim Nielsen [4865]
Tobias Törnqvist [16484]
Pia Andersson [4874]
Arne Larsson [12173]
Överums BK, Glyssner
Överums BK, Glyssner
Ole Marius Myrvold [47699]
Christian Bakke [65818]
Terje (N) Lie [62238]
Lars Arthur Johansen [57869]
Tor Grude [64064]
Björn Fallenius [4470]
Mats Nilsland [4773]
58‑29
Halvlek 1: 24‑9
Halvlek 2: 34‑20
15,69 ‑ 4,31
3 Harplinge BK
Harplinge BK
Magnus Eriksson [1170]
Per-Ola Cullin [21204]
Marion Michielsen [53103]
Cecilia Rimstedt [78586]
Mikael Rimstedt [88184]
Ola Rimstedt [88183]
BK Everfresh
BK Everfresh
Göran Selldén [4863]
Thomas Andersson [15537]
David Probert [3990]
Johan Bennet [93]
Anders Wirgren [4731]
Anders Brunzell [12576]
73‑20
Halvlek 1: 25‑2
Halvlek 2: 48‑18
18,47 ‑ 1,53
4 BK Björken, Glopson
BK Björken, Glopson
Henry Franzén [12766]
Daniel Gullberg [37167]
Tom Gärds [13002]
Leif Ruthström [13060]
Nils Åhlén [1169]
Bengt-Göran Olofsson [9553]
Filbyter Bridge, Team Zang
Filbyter Bridge, Team Zang
Olof Bergström [1200]
Magnus Ekman [6926]
Håkan Lindblom [1437]
Mats Sjöberg [1198]
Jan-Erik Thomasson [1304]
Håkan Strääf [1161]
37‑25
Halvlek 1: 29‑19
Halvlek 2: 8‑6
12,75 ‑ 7,25
5 Norrorts Bridge
Norrorts Bridge
Jan Lagerman [7856]
Tommy Bergdahl [2181]
Lars Andersson [5351]
Jan Selberg [11074]
Olle Wademark [14800]
Lars Ramquist [80480]
PG Eliasson [2827]
BK S:t Erik, Ebenius Crew
BK S:t Erik, Ebenius Crew
Leif Bremark [11042]
Ulf Nilsson [2781]
Adam Stokka [30515]
Mårten Gustawsson [8699]
Simon Ekenberg [41685]
Simon Hult [36107]
Fredrik Nyström [18356]
78‑45
Halvlek 1: 57‑19
Halvlek 2: 21‑26
16,25 ‑ 3,75
6 Uppsalabridgen, Skalman
Uppsalabridgen, Skalman
Krister Ahlesved [13995]
Mikael Grönkvist [85230]
Frederic Wrang [8652]
Peter Bertheau [16757]
Per-Arne Karlsson [1246]
Jonas Petersson [2059]
Niklas Warne [15344]
Gävle BK, Zmrzlina
Gävle BK, Zmrzlina
Rune Pettersson [3141]
Johnny Östberg [2051]
Christer Bjäring [3545]
Daniel Eriksson [24659]
Rolf Scherdin [3102]
Sune Fager [3146]
74‑27
Halvlek 1: 38‑2
Halvlek 2: 36‑25
17,89 ‑ 2,11
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Lavec, Enjoy
BK Lavec, Enjoy
Björn Sanzén [5900]
Peter Billgren [4458]
Jan Becklén [20525]
Mats Pettersson [5587]
Överums BK, Glyssner
Överums BK, Glyssner
Ole Marius Myrvold [47699]
Christian Bakke [65818]
Terje (N) Lie [62238]
Lars Arthur Johansen [57869]
Tor Grude [64064]
Björn Fallenius [4470]
Mats Nilsland [4773]
31‑37
Halvlek 1: 12‑6
Halvlek 2: 19‑31
8,54 ‑ 11,46
2 BK Lyx, Bunk
BK Lyx, Bunk
Tomas Andgren [49953]
Gerhard Jörgensen [12288]
Peter Norrhede [2488]
Stefan Åsgården [3901]
Ingemar Assarsjö [647]
Göte Berntsson [92122]
Per Sjöberg [2494]
Harplinge BK
Harplinge BK
Magnus Eriksson [1170]
Per-Ola Cullin [21204]
Marion Michielsen [53103]
Cecilia Rimstedt [78586]
Mikael Rimstedt [88184]
Ola Rimstedt [88183]
9‑74
Halvlek 1: 4‑51
Halvlek 2: 5‑23
0,56 ‑ 19,44
3 BK Everfresh
BK Everfresh
Göran Selldén [4863]
Thomas Andersson [15537]
David Probert [3990]
Johan Bennet [93]
Anders Wirgren [4731]
Anders Brunzell [12576]
BK Lavec, Smile
BK Lavec, Smile
Peter Fredin [2514]
Johan Sylvan [2325]
Jim Nielsen [4865]
Tobias Törnqvist [16484]
Pia Andersson [4874]
Arne Larsson [12173]
46‑39
Halvlek 1: 3‑23
Halvlek 2: 43‑16
11,68 ‑ 8,32
4 Filbyter Bridge, Team Zang
Filbyter Bridge, Team Zang
Olof Bergström [1200]
Magnus Ekman [6926]
Håkan Lindblom [1437]
Mats Sjöberg [1198]
Jan-Erik Thomasson [1304]
Håkan Strääf [1161]
BK S:t Erik, Ebenius Crew
BK S:t Erik, Ebenius Crew
Leif Bremark [11042]
Ulf Nilsson [2781]
Adam Stokka [30515]
Mårten Gustawsson [8699]
Simon Ekenberg [41685]
Simon Hult [36107]
Fredrik Nyström [18356]
43‑39
Halvlek 1: 15‑23
Halvlek 2: 28‑16
10,99 ‑ 9,01
5 BK Björken, Glopson
BK Björken, Glopson
Henry Franzén [12766]
Daniel Gullberg [37167]
Tom Gärds [13002]
Leif Ruthström [13060]
Nils Åhlén [1169]
Bengt-Göran Olofsson [9553]
Uppsalabridgen, Skalman
Uppsalabridgen, Skalman
Krister Ahlesved [13995]
Mikael Grönkvist [85230]
Frederic Wrang [8652]
Peter Bertheau [16757]
Per-Arne Karlsson [1246]
Jonas Petersson [2059]
Niklas Warne [15344]
18‑60
Halvlek 1: 4‑44
Halvlek 2: 14‑16
2,64 ‑ 17,36
6 Gävle BK, Zmrzlina
Gävle BK, Zmrzlina
Rune Pettersson [3141]
Johnny Östberg [2051]
Christer Bjäring [3545]
Daniel Eriksson [24659]
Rolf Scherdin [3102]
Sune Fager [3146]
Norrorts Bridge
Norrorts Bridge
Jan Lagerman [7856]
Tommy Bergdahl [2181]
Lars Andersson [5351]
Jan Selberg [11074]
Olle Wademark [14800]
Lars Ramquist [80480]
PG Eliasson [2827]
68‑19
Halvlek 1: 39‑8
Halvlek 2: 29‑11
18,09 ‑ 1,91
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Harplinge BK
Harplinge BK
Magnus Eriksson [1170]
Per-Ola Cullin [21204]
Marion Michielsen [53103]
Cecilia Rimstedt [78586]
Mikael Rimstedt [88184]
Ola Rimstedt [88183]
Uppsalabridgen, Skalman
Uppsalabridgen, Skalman
Krister Ahlesved [13995]
Mikael Grönkvist [85230]
Frederic Wrang [8652]
Peter Bertheau [16757]
Per-Arne Karlsson [1246]
Jonas Petersson [2059]
Niklas Warne [15344]
58‑79
Halvlek 1: 34‑27
Halvlek 2: 24‑52
4,87 ‑ 14,13
2 BK Everfresh
BK Everfresh
Göran Selldén [4863]
Thomas Andersson [15537]
David Probert [3990]
Johan Bennet [93]
Anders Wirgren [4731]
Anders Brunzell [12576]
Gävle BK, Zmrzlina
Gävle BK, Zmrzlina
Rune Pettersson [3141]
Johnny Östberg [2051]
Christer Bjäring [3545]
Daniel Eriksson [24659]
Rolf Scherdin [3102]
Sune Fager [3146]
9‑62
Halvlek 1: 5‑41
Halvlek 2: 4‑21
0,94 ‑ 19,44
3 BK Lavec, Smile
BK Lavec, Smile
Peter Fredin [2514]
Johan Sylvan [2325]
Jim Nielsen [4865]
Tobias Törnqvist [16484]
Pia Andersson [4874]
Arne Larsson [12173]
Norrorts Bridge
Norrorts Bridge
Jan Lagerman [7856]
Tommy Bergdahl [2181]
Lars Andersson [5351]
Jan Selberg [11074]
Olle Wademark [14800]
Lars Ramquist [80480]
PG Eliasson [2827]
50‑61
Halvlek 1: 24‑30
Halvlek 2: 26‑31
7,46 ‑ 12,54
4 BK Lyx, Bunk
BK Lyx, Bunk
Tomas Andgren [49953]
Gerhard Jörgensen [12288]
Peter Norrhede [2488]
Stefan Åsgården [3901]
Ingemar Assarsjö [647]
Göte Berntsson [92122]
Per Sjöberg [2494]
BK Björken, Glopson
BK Björken, Glopson
Henry Franzén [12766]
Daniel Gullberg [37167]
Tom Gärds [13002]
Leif Ruthström [13060]
Nils Åhlén [1169]
Bengt-Göran Olofsson [9553]
40‑55
Halvlek 1: 25‑17
Halvlek 2: 15‑38
6,66 ‑ 13,34
5 Överums BK, Glyssner
Överums BK, Glyssner
Ole Marius Myrvold [47699]
Christian Bakke [65818]
Terje (N) Lie [62238]
Lars Arthur Johansen [57869]
Tor Grude [64064]
Björn Fallenius [4470]
Mats Nilsland [4773]
BK S:t Erik, Ebenius Crew
BK S:t Erik, Ebenius Crew
Leif Bremark [11042]
Ulf Nilsson [2781]
Adam Stokka [30515]
Mårten Gustawsson [8699]
Simon Ekenberg [41685]
Simon Hult [36107]
Fredrik Nyström [18356]
39‑42
Halvlek 1: 6‑28
Halvlek 2: 33‑14
9,25 ‑ 10,75
6 BK Lavec, Enjoy
BK Lavec, Enjoy
Björn Sanzén [5900]
Peter Billgren [4458]
Jan Becklén [20525]
Mats Pettersson [5587]
Filbyter Bridge, Team Zang
Filbyter Bridge, Team Zang
Olof Bergström [1200]
Magnus Ekman [6926]
Håkan Lindblom [1437]
Mats Sjöberg [1198]
Jan-Erik Thomasson [1304]
Håkan Strääf [1161]
37‑101
Halvlek 1: 7‑43
Halvlek 2: 30‑58
0,63 ‑ 19,37
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Gävle BK, Zmrzlina
Gävle BK, Zmrzlina
Rune Pettersson [3141]
Johnny Östberg [2051]
Christer Bjäring [3545]
Daniel Eriksson [24659]
Rolf Scherdin [3102]
Sune Fager [3146]
Harplinge BK
Harplinge BK
Magnus Eriksson [1170]
Per-Ola Cullin [21204]
Marion Michielsen [53103]
Cecilia Rimstedt [78586]
Mikael Rimstedt [88184]
Ola Rimstedt [88183]
86‑31
Halvlek 1: 40‑23
Halvlek 2: 46‑8
18,65 ‑ 1,35
2 Norrorts Bridge
Norrorts Bridge
Jan Lagerman [7856]
Tommy Bergdahl [2181]
Lars Andersson [5351]
Jan Selberg [11074]
Olle Wademark [14800]
Lars Ramquist [80480]
PG Eliasson [2827]
BK Everfresh
BK Everfresh
Göran Selldén [4863]
Thomas Andersson [15537]
David Probert [3990]
Johan Bennet [93]
Anders Wirgren [4731]
Anders Brunzell [12576]
65‑26
Halvlek 1: 25‑16
Halvlek 2: 40‑10
17,01 ‑ 2,99
3 BK Björken, Glopson
BK Björken, Glopson
Henry Franzén [12766]
Daniel Gullberg [37167]
Tom Gärds [13002]
Leif Ruthström [13060]
Nils Åhlén [1169]
Bengt-Göran Olofsson [9553]
BK Lavec, Smile
BK Lavec, Smile
Peter Fredin [2514]
Johan Sylvan [2325]
Jim Nielsen [4865]
Tobias Törnqvist [16484]
Pia Andersson [4874]
Arne Larsson [12173]
17‑69
Halvlek 1: 0‑42
Halvlek 2: 17‑27
1,62 ‑ 18,38
4 BK S:t Erik, Ebenius Crew
BK S:t Erik, Ebenius Crew
Leif Bremark [11042]
Ulf Nilsson [2781]
Adam Stokka [30515]
Mårten Gustawsson [8699]
Simon Ekenberg [41685]
Simon Hult [36107]
Fredrik Nyström [18356]
BK Lyx, Bunk
BK Lyx, Bunk
Tomas Andgren [49953]
Gerhard Jörgensen [12288]
Peter Norrhede [2488]
Stefan Åsgården [3901]
Ingemar Assarsjö [647]
Göte Berntsson [92122]
Per Sjöberg [2494]
103‑12
Halvlek 1: 70‑3
Halvlek 2: 33‑9
20,00 ‑ 0,00
5 Filbyter Bridge, Team Zang
Filbyter Bridge, Team Zang
Olof Bergström [1200]
Magnus Ekman [6926]
Håkan Lindblom [1437]
Mats Sjöberg [1198]
Jan-Erik Thomasson [1304]
Håkan Strääf [1161]
Överums BK, Glyssner
Överums BK, Glyssner
Ole Marius Myrvold [47699]
Christian Bakke [65818]
Terje (N) Lie [62238]
Lars Arthur Johansen [57869]
Tor Grude [64064]
Björn Fallenius [4470]
Mats Nilsland [4773]
54‑56
Halvlek 1: 19‑34
Halvlek 2: 35‑22
9,50 ‑ 10,50
6 Uppsalabridgen, Skalman
Uppsalabridgen, Skalman
Krister Ahlesved [13995]
Mikael Grönkvist [85230]
Frederic Wrang [8652]
Peter Bertheau [16757]
Per-Arne Karlsson [1246]
Jonas Petersson [2059]
Niklas Warne [15344]
BK Lavec, Enjoy
BK Lavec, Enjoy
Björn Sanzén [5900]
Peter Billgren [4458]
Jan Becklén [20525]
Mats Pettersson [5587]
49‑29
Halvlek 1: 36‑26
Halvlek 2: 13‑3
14,26 ‑ 5,74
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Harplinge BK
Harplinge BK
Magnus Eriksson [1170]
Per-Ola Cullin [21204]
Marion Michielsen [53103]
Cecilia Rimstedt [78586]
Mikael Rimstedt [88184]
Ola Rimstedt [88183]
Norrorts Bridge
Norrorts Bridge
Jan Lagerman [7856]
Tommy Bergdahl [2181]
Lars Andersson [5351]
Jan Selberg [11074]
Olle Wademark [14800]
Lars Ramquist [80480]
PG Eliasson [2827]
50‑45
Halvlek 1: 47‑15
Halvlek 2: 3‑30
11,23 ‑ 8,77
2 BK Everfresh
BK Everfresh
Göran Selldén [4863]
Thomas Andersson [15537]
David Probert [3990]
Johan Bennet [93]
Anders Wirgren [4731]
Anders Brunzell [12576]
BK Björken, Glopson
BK Björken, Glopson
Henry Franzén [12766]
Daniel Gullberg [37167]
Tom Gärds [13002]
Leif Ruthström [13060]
Nils Åhlén [1169]
Bengt-Göran Olofsson [9553]
58‑25
Halvlek 1: 25‑23
Halvlek 2: 33‑2
16,25 ‑ 3,75
3 BK Lavec, Smile
BK Lavec, Smile
Peter Fredin [2514]
Johan Sylvan [2325]
Jim Nielsen [4865]
Tobias Törnqvist [16484]
Pia Andersson [4874]
Arne Larsson [12173]
BK S:t Erik, Ebenius Crew
BK S:t Erik, Ebenius Crew
Leif Bremark [11042]
Ulf Nilsson [2781]
Adam Stokka [30515]
Mårten Gustawsson [8699]
Simon Ekenberg [41685]
Simon Hult [36107]
Fredrik Nyström [18356]
63‑63
Halvlek 1: 17‑48
Halvlek 2: 46‑15
10,00 ‑ 10,00
4 BK Lyx, Bunk
BK Lyx, Bunk
Tomas Andgren [49953]
Gerhard Jörgensen [12288]
Peter Norrhede [2488]
Stefan Åsgården [3901]
Ingemar Assarsjö [647]
Göte Berntsson [92122]
Per Sjöberg [2494]
Filbyter Bridge, Team Zang
Filbyter Bridge, Team Zang
Olof Bergström [1200]
Magnus Ekman [6926]
Håkan Lindblom [1437]
Mats Sjöberg [1198]
Jan-Erik Thomasson [1304]
Håkan Strääf [1161]
36‑51
Halvlek 1: 30‑14
Halvlek 2: 6‑37
6,66 ‑ 13,34
5 Överums BK, Glyssner
Överums BK, Glyssner
Ole Marius Myrvold [47699]
Christian Bakke [65818]
Terje (N) Lie [62238]
Lars Arthur Johansen [57869]
Tor Grude [64064]
Björn Fallenius [4470]
Mats Nilsland [4773]
Uppsalabridgen, Skalman
Uppsalabridgen, Skalman
Krister Ahlesved [13995]
Mikael Grönkvist [85230]
Frederic Wrang [8652]
Peter Bertheau [16757]
Per-Arne Karlsson [1246]
Jonas Petersson [2059]
Niklas Warne [15344]
79‑0
Halvlek 1: 46‑0
Halvlek 2: 33‑0
20,00 ‑ 0,00
6 BK Lavec, Enjoy
BK Lavec, Enjoy
Björn Sanzén [5900]
Peter Billgren [4458]
Jan Becklén [20525]
Mats Pettersson [5587]
Gävle BK, Zmrzlina
Gävle BK, Zmrzlina
Rune Pettersson [3141]
Johnny Östberg [2051]
Christer Bjäring [3545]
Daniel Eriksson [24659]
Rolf Scherdin [3102]
Sune Fager [3146]
60‑50
Halvlek 1: 18‑20
Halvlek 2: 42‑30
12,33 ‑ 7,67
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Björken, Glopson
BK Björken, Glopson
Henry Franzén [12766]
Daniel Gullberg [37167]
Tom Gärds [13002]
Leif Ruthström [13060]
Nils Åhlén [1169]
Bengt-Göran Olofsson [9553]
Harplinge BK
Harplinge BK
Magnus Eriksson [1170]
Per-Ola Cullin [21204]
Marion Michielsen [53103]
Cecilia Rimstedt [78586]
Mikael Rimstedt [88184]
Ola Rimstedt [88183]
11‑45
Halvlek 1: 8‑16
Halvlek 2: 3‑29
3,62 ‑ 16,38
2 BK S:t Erik, Ebenius Crew
BK S:t Erik, Ebenius Crew
Leif Bremark [11042]
Ulf Nilsson [2781]
Adam Stokka [30515]
Mårten Gustawsson [8699]
Simon Ekenberg [41685]
Simon Hult [36107]
Fredrik Nyström [18356]
BK Everfresh
BK Everfresh
Göran Selldén [4863]
Thomas Andersson [15537]
David Probert [3990]
Johan Bennet [93]
Anders Wirgren [4731]
Anders Brunzell [12576]
88‑61
Halvlek 1: 40‑35
Halvlek 2: 48‑26
15,39 ‑ 4,61
3 Filbyter Bridge, Team Zang
Filbyter Bridge, Team Zang
Olof Bergström [1200]
Magnus Ekman [6926]
Håkan Lindblom [1437]
Mats Sjöberg [1198]
Jan-Erik Thomasson [1304]
Håkan Strääf [1161]
BK Lavec, Smile
BK Lavec, Smile
Peter Fredin [2514]
Johan Sylvan [2325]
Jim Nielsen [4865]
Tobias Törnqvist [16484]
Pia Andersson [4874]
Arne Larsson [12173]
44‑84
Halvlek 1: 22‑67
Halvlek 2: 22‑17
2,87 ‑ 17,13
4 Uppsalabridgen, Skalman
Uppsalabridgen, Skalman
Krister Ahlesved [13995]
Mikael Grönkvist [85230]
Frederic Wrang [8652]
Peter Bertheau [16757]
Per-Arne Karlsson [1246]
Jonas Petersson [2059]
Niklas Warne [15344]
BK Lyx, Bunk
BK Lyx, Bunk
Tomas Andgren [49953]
Gerhard Jörgensen [12288]
Peter Norrhede [2488]
Stefan Åsgården [3901]
Ingemar Assarsjö [647]
Göte Berntsson [92122]
Per Sjöberg [2494]
70‑36
Halvlek 1: 34‑12
Halvlek 2: 36‑24
16,38 ‑ 3,62
5 Gävle BK, Zmrzlina
Gävle BK, Zmrzlina
Rune Pettersson [3141]
Johnny Östberg [2051]
Christer Bjäring [3545]
Daniel Eriksson [24659]
Rolf Scherdin [3102]
Sune Fager [3146]
Överums BK, Glyssner
Överums BK, Glyssner
Ole Marius Myrvold [47699]
Christian Bakke [65818]
Terje (N) Lie [62238]
Lars Arthur Johansen [57869]
Tor Grude [64064]
Björn Fallenius [4470]
Mats Nilsland [4773]
20‑71
Halvlek 1: 16‑30
Halvlek 2: 4‑41
1,71 ‑ 18,29
6 Norrorts Bridge
Norrorts Bridge
Jan Lagerman [7856]
Tommy Bergdahl [2181]
Lars Andersson [5351]
Jan Selberg [11074]
Olle Wademark [14800]
Lars Ramquist [80480]
PG Eliasson [2827]
BK Lavec, Enjoy
BK Lavec, Enjoy
Björn Sanzén [5900]
Peter Billgren [4458]
Jan Becklén [20525]
Mats Pettersson [5587]
70‑28
Halvlek 1: 33‑23
Halvlek 2: 37‑5
17,36 ‑ 2,64
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Harplinge BK
Harplinge BK
Magnus Eriksson [1170]
Per-Ola Cullin [21204]
Marion Michielsen [53103]
Cecilia Rimstedt [78586]
Mikael Rimstedt [88184]
Ola Rimstedt [88183]
BK S:t Erik, Ebenius Crew
BK S:t Erik, Ebenius Crew
Leif Bremark [11042]
Ulf Nilsson [2781]
Adam Stokka [30515]
Mårten Gustawsson [8699]
Simon Ekenberg [41685]
Simon Hult [36107]
Fredrik Nyström [18356]
16‑24
Halvlek 1: 2‑15
Halvlek 2: 14‑9
8,10 ‑ 11,90
2 BK Everfresh
BK Everfresh
Göran Selldén [4863]
Thomas Andersson [15537]
David Probert [3990]
Johan Bennet [93]
Anders Wirgren [4731]
Anders Brunzell [12576]
Filbyter Bridge, Team Zang
Filbyter Bridge, Team Zang
Olof Bergström [1200]
Magnus Ekman [6926]
Håkan Lindblom [1437]
Mats Sjöberg [1198]
Jan-Erik Thomasson [1304]
Håkan Strääf [1161]
34‑22
Halvlek 1: 15‑9
Halvlek 2: 19‑13
12,75 ‑ 7,25
3 BK Lavec, Smile
BK Lavec, Smile
Peter Fredin [2514]
Johan Sylvan [2325]
Jim Nielsen [4865]
Tobias Törnqvist [16484]
Pia Andersson [4874]
Arne Larsson [12173]
Uppsalabridgen, Skalman
Uppsalabridgen, Skalman
Krister Ahlesved [13995]
Mikael Grönkvist [85230]
Frederic Wrang [8652]
Peter Bertheau [16757]
Per-Arne Karlsson [1246]
Jonas Petersson [2059]
Niklas Warne [15344]
34‑55
Halvlek 1: 22‑15
Halvlek 2: 12‑40
5,57 ‑ 14,43
4 BK Lyx, Bunk
BK Lyx, Bunk
Tomas Andgren [49953]
Gerhard Jörgensen [12288]
Peter Norrhede [2488]
Stefan Åsgården [3901]
Ingemar Assarsjö [647]
Göte Berntsson [92122]
Per Sjöberg [2494]
Gävle BK, Zmrzlina
Gävle BK, Zmrzlina
Rune Pettersson [3141]
Johnny Östberg [2051]
Christer Bjäring [3545]
Daniel Eriksson [24659]
Rolf Scherdin [3102]
Sune Fager [3146]
37‑39
Halvlek 1: 17‑28
Halvlek 2: 20‑11
9,50 ‑ 10,50
5 Överums BK, Glyssner
Överums BK, Glyssner
Ole Marius Myrvold [47699]
Christian Bakke [65818]
Terje (N) Lie [62238]
Lars Arthur Johansen [57869]
Tor Grude [64064]
Björn Fallenius [4470]
Mats Nilsland [4773]
Norrorts Bridge
Norrorts Bridge
Jan Lagerman [7856]
Tommy Bergdahl [2181]
Lars Andersson [5351]
Jan Selberg [11074]
Olle Wademark [14800]
Lars Ramquist [80480]
PG Eliasson [2827]
46‑29
Halvlek 1: 24‑11
Halvlek 2: 22‑18
13,72 ‑ 6,28
6 BK Lavec, Enjoy
BK Lavec, Enjoy
Björn Sanzén [5900]
Peter Billgren [4458]
Jan Becklén [20525]
Mats Pettersson [5587]
BK Björken, Glopson
BK Björken, Glopson
Henry Franzén [12766]
Daniel Gullberg [37167]
Tom Gärds [13002]
Leif Ruthström [13060]
Nils Åhlén [1169]
Bengt-Göran Olofsson [9553]
35‑49
Halvlek 1: 27‑20
Halvlek 2: 8‑29
6,85 ‑ 13,15
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Filbyter Bridge, Team Zang
Filbyter Bridge, Team Zang
Olof Bergström [1200]
Magnus Ekman [6926]
Håkan Lindblom [1437]
Mats Sjöberg [1198]
Jan-Erik Thomasson [1304]
Håkan Strääf [1161]
Harplinge BK
Harplinge BK
Magnus Eriksson [1170]
Per-Ola Cullin [21204]
Marion Michielsen [53103]
Cecilia Rimstedt [78586]
Mikael Rimstedt [88184]
Ola Rimstedt [88183]
35‑49
Halvlek 1: 20‑20
Halvlek 2: 15‑29
6,85 ‑ 13,15
2 Uppsalabridgen, Skalman
Uppsalabridgen, Skalman
Krister Ahlesved [13995]
Mikael Grönkvist [85230]
Frederic Wrang [8652]
Peter Bertheau [16757]
Per-Arne Karlsson [1246]
Jonas Petersson [2059]
Niklas Warne [15344]
BK Everfresh
BK Everfresh
Göran Selldén [4863]
Thomas Andersson [15537]
David Probert [3990]
Johan Bennet [93]
Anders Wirgren [4731]
Anders Brunzell [12576]
67‑42
Halvlek 1: 15‑32
Halvlek 2: 52‑10
15,08 ‑ 4,92
3 Gävle BK, Zmrzlina
Gävle BK, Zmrzlina
Rune Pettersson [3141]
Johnny Östberg [2051]
Christer Bjäring [3545]
Daniel Eriksson [24659]
Rolf Scherdin [3102]
Sune Fager [3146]
BK Lavec, Smile
BK Lavec, Smile
Peter Fredin [2514]
Johan Sylvan [2325]
Jim Nielsen [4865]
Tobias Törnqvist [16484]
Pia Andersson [4874]
Arne Larsson [12173]
55‑57
Halvlek 1: 9‑38
Halvlek 2: 46‑19
9,50 ‑ 10,50
4 Norrorts Bridge
Norrorts Bridge
Jan Lagerman [7856]
Tommy Bergdahl [2181]
Lars Andersson [5351]
Jan Selberg [11074]
Olle Wademark [14800]
Lars Ramquist [80480]
PG Eliasson [2827]
BK Lyx, Bunk
BK Lyx, Bunk
Tomas Andgren [49953]
Gerhard Jörgensen [12288]
Peter Norrhede [2488]
Stefan Åsgården [3901]
Ingemar Assarsjö [647]
Göte Berntsson [92122]
Per Sjöberg [2494]
43‑72
Halvlek 1: 35‑28
Halvlek 2: 8‑44
4,31 ‑ 15,69
5 BK Björken, Glopson
BK Björken, Glopson
Henry Franzén [12766]
Daniel Gullberg [37167]
Tom Gärds [13002]
Leif Ruthström [13060]
Nils Åhlén [1169]
Bengt-Göran Olofsson [9553]
Överums BK, Glyssner
Överums BK, Glyssner
Ole Marius Myrvold [47699]
Christian Bakke [65818]
Terje (N) Lie [62238]
Lars Arthur Johansen [57869]
Tor Grude [64064]
Björn Fallenius [4470]
Mats Nilsland [4773]
68‑60
Halvlek 1: 20‑37
Halvlek 2: 48‑23
11,90 ‑ 8,10
6 BK S:t Erik, Ebenius Crew
BK S:t Erik, Ebenius Crew
Leif Bremark [11042]
Ulf Nilsson [2781]
Adam Stokka [30515]
Mårten Gustawsson [8699]
Simon Ekenberg [41685]
Simon Hult [36107]
Fredrik Nyström [18356]
BK Lavec, Enjoy
BK Lavec, Enjoy
Björn Sanzén [5900]
Peter Billgren [4458]
Jan Becklén [20525]
Mats Pettersson [5587]
81‑48
Halvlek 1: 39‑38
Halvlek 2: 42‑10
16,25 ‑ 3,75