Partävling, handikapp
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
23 | 228,8 | 39,73 | Tage Ahlgren - Stefan Fjällström | Tage Ahlgren Stefan Fjällström | 45,8 | BK Björken | BK Björken |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 4, som N-S, mot Carina Hildingsson - Britt-Marie Gezelius | Rond 4, som N-S, mot Carina Hildingsson - Britt-Marie Gezelius |
1 | 3♥ | Ö | +3 | ♠E | -230 | 12 | 50 | 50 | ♠10943♥75♦98♣E9843 | ♠EDkn52♥D3♦kn10♣Dkn107 | ♠10943♥75♦98♣E9843 | 12 | 50,00 | 12 |
2 | 2♦ | V | = | ♥4 | -90 | 5 | 21 | 21 | ♠kn963♥74♦95♣E7542 | ♠D72♥EDkn85♦E743♣10 | ♠kn963♥74♦95♣E7542 | 17 | 35,42 | 17 |
Rond 5, som Ö-V, mot Agneta Wikberg - Åsa Löfström | Rond 5, som Ö-V, mot Agneta Wikberg - Åsa Löfström |
3 | 4♥ | Ö | +1 | ♠2 | -650 | 10 | 42 | 42 | ♠ED8♥Kkn643♦E85♣Kkn | ♠K6♥D87♦KD76♣D532 | ♠ED8♥Kkn643♦E85♣Kkn | 27 | 37,50 | 27 |
4 | 2NT | S | +2 | ♣2 | 180 | 2 | 8 | 8 | ♠E10♥D1042♦kn9764♣75 | ♠8532♥E65♦103♣EK62 | ♠E10♥D1042♦kn9764♣75 | 29 | 30,21 | 29 |
Rond 6, som N-S, mot Åsa-Lena Ståhl - Valter Johansson | Rond 6, som N-S, mot Åsa-Lena Ståhl - Valter Johansson |
5 | 2♦ | N | = | ♠7 | 90 | 21 | 88 | 88 | ♠Ekn93♥95♦D942♣Kkn2 | ♠K8♥KD43♦K876♣875 | ♠Ekn93♥95♦D942♣Kkn2 | 50 | 41,67 | 50 |
6 | 1NT | N | = | ♠3 | 90 | 6 | 25 | 25 | ♠KDkn6♥ED104♦K64♣kn5 | ♠8♥K52♦Ekn8753♣764 | ♠KDkn6♥ED104♦K64♣kn5 | 56 | 38,89 | 56 |
Rond 7, som N-S, mot Britt-Inger Norberg - Göran Sundeby | Rond 7, som N-S, mot Britt-Inger Norberg - Göran Sundeby |
7 | 4♠ | V | = | ♦kn | -620 | 0 | 0 | 0 | ♠32♥54♦Kkn10975♣D104 | ♠ED10♥E632♦42♣E852 | ♠32♥54♦Kkn10975♣D104 | 56 | 33,33 | 56 |
8 | 4♥ | V | +1 | ♦5 | -450 | 2 | 8 | 8 | ♠Kkn763♥D108♦Dkn54♣7 | ♠842♥kn4♦K32♣kn9654 | ♠Kkn763♥D108♦Dkn54♣7 | 58 | 30,21 | 58 |
Rond 8, som N-S, mot Gertrud Lestander - Ingrid Olofsson | Rond 8, som N-S, mot Gertrud Lestander - Ingrid Olofsson |
9 | 2♥ | Ö | = | ♠7 | -110 | 6 | 25 | 25 | ♠Kkn4♥843♦kn632♣1042 | ♠ED72♥kn975♦K9♣Dkn6 | ♠Kkn4♥843♦kn632♣1042 | 64 | 29,63 | 64 |
10 | 2NT | Ö | –2 | ♠9 | 200 | 20 | 83 | 83 | ♠6♥kn82♦Kkn542♣Kkn54 | ♠Dkn1097♥KD6♦1097♣73 | ♠6♥kn82♦Kkn542♣Kkn54 | 84 | 35,00 | 84 |
Rond 9, som Ö-V, mot Hans-Göran Larsson - Monika Strand | Rond 9, som Ö-V, mot Hans-Göran Larsson - Monika Strand |
11 | 3NT | Ö | = | ♠8 | -400 | 23 | 96 | 96 | ♠K65♥kn2♦EK108♣kn952 | ♠104♥EK♦Dkn7643♣K107 | ♠K65♥kn2♦EK108♣kn952 | 107 | 40,53 | 107 |
12 | 2NT | Ö | –2 | ♠4 | 100 | 2 | 8 | 8 | ♠Kkn6♥E6♦K1097♣E973 | ♠ED2♥kn10543♦8652♣K | ♠Kkn6♥E6♦K1097♣E973 | 109 | 37,85 | 109 |
Rond 10, som Ö-V, mot Aina Gustavsson - Annika Jonsson | Rond 10, som Ö-V, mot Aina Gustavsson - Annika Jonsson |
13 | 1NT | S | = | ♠5 | 90 | 19 | 79 | 79 | ♠K32♥K94♦kn42♣kn874 | ♠ED105♥Dkn7♦D9♣9652 | ♠K32♥K94♦kn42♣kn874 | 128 | 41,03 | 128 |
14 | 3NT | Ö | –2 | ♠2 | 100 | 1 | 4 | 4 | ♠E103♥E9♦K963♣E962 | ♠D964♥874♦ED5♣D87 | ♠E103♥E9♦K963♣E962 | 129 | 38,39 | 129 |
Rond 11, som N-S, mot Odd Stokka - Lena Jensen Stokka | Rond 11, som N-S, mot Odd Stokka - Lena Jensen Stokka |
15 | 4♠ | Ö | = | ♣E | -420 | 5 | 21 | 21 | ♠D96♥K8♦Kkn1098♣843 | ♠32♥1095♦542♣ED1075 | ♠D96♥K8♦Kkn1098♣843 | 134 | 37,22 | 134 |
16 | 3NT | Ö | +2 | ♦5 | -660 | 12 | 50 | 50 | ♠kn1053♥kn10542♦96♣E6 | ♠K82♥873♦K852♣985 | ♠kn1053♥kn10542♦96♣E6 | 146 | 38,02 | 146 |
Rond 12, som Ö-V, mot Britt Lundquist - Marianne Laitinen | Rond 12, som Ö-V, mot Britt Lundquist - Marianne Laitinen |
17 | 2♣ | N | +4 | ♠6 | 170 | 2 | 8 | 8 | ♠6♥1074♦E108732♣kn52 | ♠KDkn973♥KD8♦54♣108 | ♠6♥1074♦E108732♣kn52 | 148 | 36,27 | 148 |
18 | 1NT | S | +2 | ♠2 | 150 | 0 | 0 | 0 | ♠E10987♥K32♦D106♣84 | ♠kn532♥kn97♦E2♣kn732 | ♠E10987♥K32♦D106♣84 | 148 | 34,26 | 148 |
Rond 1, som N-S, mot Einar Lestander - Bo Littbrand | Rond 1, som N-S, mot Einar Lestander - Bo Littbrand |
19 | 4♥ | S | +1 | ♠4 | 450 | 4 | 17 | 17 | ♠KD10♥KD104♦4♣Ekn753 | ♠kn5♥Ekn763♦EDkn2♣D4 | ♠KD10♥KD104♦4♣Ekn753 | 152 | 33,33 | 152 |
20 | 3NT | V | +2 | ♦4 | -660 | 12 | 50 | 50 | ♠62♥K63♦kn10643♣D82 | ♠Kkn743♥742♦82♣1095 | ♠62♥K63♦kn10643♣D82 | 164 | 34,17 | 164 |
Rond 2, som N-S, mot Anders Åström - Gunvor Strömberg | Rond 2, som N-S, mot Anders Åström - Gunvor Strömberg |
21 | 3NT | V | +2 | ♠2 | -460 | 8 | 33 | 33 | ♠10932♥10753♦D106♣72 | ♠kn65♥K4♦kn942♣kn1054 | ♠10932♥10753♦D106♣72 | 172 | 34,13 | 172 |
22 | 2♥ | Ö | = | ♠8 | -110 | 0 | 0 | 0 | ♠Kkn1065♥ED8♦kn♣ED95 | ♠98♥9♦EKD109654♣kn2 | ♠Kkn1065♥ED8♦kn♣ED95 | 172 | 32,58 | 172 |
Rond 3, som N-S, mot Bengt Hahne - Hans-Olov Gustafsson | Rond 3, som N-S, mot Bengt Hahne - Hans-Olov Gustafsson |
23 | 4♠ | V | +1 | ♦K | -650 | 1 | 4 | 4 | ♠Dkn7♥874♦KDkn542♣9 | ♠85♥K1032♦96♣KD865 | ♠Dkn7♥874♦KDkn542♣9 | 173 | 31,34 | 173 |
24 | 2♦ | V | –1 | ♦4 | 50 | 10 | 42 | 42 | ♠K7♥Kkn85♦4♣Kkn8732 | ♠kn10962♥102♦Kkn987♣4 | ♠K7♥Kkn85♦4♣Kkn8732 | 183 | 31,77 | 183 |